baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

Kalisz na linii CPK. Powstanie studium

Jak informuje portal rynek-lotniczy.pl, dla planowanej linii Kolei Dużych Prędkości łączącej Poznań z Kaliszem i Sieradzem, opracowane zostanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe. Wartość projektu to 43 mln złotych.

Planowana linia, która przebiegać ma w okolicach Kalisza, stanowić będzie część szprychy kolejowej nr 9 łączącej Centralny Port Komunikacyjny z Warszawą, Łodzią, Kaliszem, Poznaniem i Wrocławiem. Projekt magistrali zakłada połączenie jej z obecną infrastrukturą, między innymi z linią kolejową nr 14 w okolicach Kalisza oraz linią 272 w pobliżu Pleszewa i Jarocina. Umożliwi to integrację obecnego i nowego systemu kolei. W ramach planowanych analiz ruchowo-eksploatacyjnych wykonawca ma za zadanie określić również potrzeby inwestycyjne dla przyległej, już istniejącej infrastruktury kolejowej należącej do PKP PLK. 

Centralny Port Komunikacyjny to inwestycja dotycząca budowy huba lotniczego w okolicach Warszawy i doprowadzenia do niego nowych szybkich linii kolejowych o łącznej długości około 1600 km. 

Źródło: rynek-lotniczy.pl

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze