Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Kalisz na sportowym podium

Kalisz zajął II miejsce w klasyfikacji gmin województwa wielkopolskiego w Systemie Sportu Młodzieżowego. Gratulacje z rąk marszałka Marka Woźniaka odebrał wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Podsumowanie roku sportowego w Wielkopolsce odbyło się dziś w Poznaniu. Uroczystość była okazją do m.in. wręczenia listów gratulacyjnych. Jeden z nich – za zajęcie II miejsca w klasyfikacji gmin województwa wielkopolskiego w Systemie Sportu Młodzieżowego – z rąk marszałka Marka Woźniaka odebrał wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. W klasyfikacji krajowej Kalisz zajął 25. miejsce.

Punkty w ramach SSM zyskiwane są podczas współzawodnictwa dzieci i młodzieży, obejmującego krajowe zawody mistrzowskie. Do klasyfikacji zaliczane są zmagania w kategoriach wiekowych: młodzik, junior młodszy, junior oraz młodzieżowiec. Nad zasadami oraz zliczaniem punktów SSM czuwa Zespół Sportu Młodzieżowego Instytutu Sportu w Warszawie.

Doskonałe wyniki Miasta Kalisza to zasługa m.in. sprawnego finansowania sportu młodzieżowego – mówi wiceprezydent Kulawinek. – Dzięki funkcjonującemu systemowi wszystkie kaliskie kluby sportowe mogą opierać swoją działalność na stabilnym filarze.

W 2023 roku na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży przeznaczono 1.700.000 złotych, a dofinansowanie uzyskały 44 podmioty.

źródło: um

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze