Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Kalisz na wielkim ekranie. Prapremiera filmu „Mój dług”

Producenci i aktorzy kręconego w naszym mieście filmu „Mój dług” ponownie zawitają do Kalisza. 20 lutego w kinie Helios odbędzie się prapremiera produkcji. Wraz z obsadą aktorską, film jako pierwsi w Polsce będą mieli okazje zobaczyć kaliszanie.

W 1999 roku na ekrany kin trafia „Dług” Krzysztofa Krauze. Film opowiada historię Sławomira Sikory, przedsiębiorcy, który prześladowany przez bezwzględnego bandytę, dopuszcza się morderstwa w obronie swoich najbliższych. Reżyser pokazał, jak bezsilność oraz brak zaufania do organów ścigania może prowadzić zwykłego człowieka do ostateczności. 

Dwie dekady później drogę do ułaskawienia Sławomira Sikory pokazuje film „Mój dług”. W obsadzie aktorskiej zobaczymy Bartosza Saka, Piotra Stramowskiego, Olgę Bołądź i Annę Kaczmarczyk. Produkcję wyreżyserował Denis Delić oraz Bogusław Job. Scenariusz napisał Andrzej Sobek, współpracujący z samym Sławomirem Sikorą. 

Realizacja zdjęć w Kaliszu miała miejsce w lipcu 2020 roku. Scenerię stanowił budynek dawnego więzienia przy ulicy Łódzkiej oraz boczne uliczki. Partnerem filmu zostało Miasto Kalisz oraz Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości. Zanim film wejdzie na ekrany kin w całej Polsce, kaliszanie będą mogli go obejrzeć w niedzielę, 20 lutego o godzinie 18:00 w kinie Helios w Galerii Amber. Na oficjalnej stronie Miasta Kalisza na Facebooku nie zabraknie konkursów, gdzie będzie można wygrać 50 podwójnych zaproszeń na prapremierę. 

Produkcja na ekrany polskich kin wejdzie 25 lutego. 

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze