baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Kalisz ponownie będzie „roztrąbiony”!

Od niedzieli 20 sierpnia młodzi instrumentaliści znów zawitają do naszego miasta! Przed nami tydzień wypełniony muzyką, koncertami i muzycznymi happeningami – w skrócie ROZTRĄBIONY KALISZ.

W dniach 20-25 sierpnia odbędzie się XV jubileuszowa Letnia Akademia Instrumentów Dętych Blaszanych+. Jak co roku do Kalisza przyjadą młodzi adepci sztuki muzycznej, by pod okiem swoich mistrzów kształcić warsztat instrumentalny.

Letnia Akademia to warsztaty muzyczne, które gromadzą dzieci, młodzież, studentów i absolwentów szkół i uczelni muzycznych. W naszym mieście przez tydzień pojawi się ok. 500 muzyków.

To czas nie tylko intensywnych ćwiczeń, ale i niezła gratka dla wszystkich melomanów, bowiem przez tydzień odbędzie się ok. 15 koncertów. Festiwal „Roztrąbiony Kalisz” zostanie zainaugurowany w niedzielę 20 sierpnia o godz. 19.30 w Sanktuarium Św. Józefa niezwykle uroczystym koncertem. Od poniedziałku do piątku o 14.15 zapraszamy na „Spotkania z muzyką u św. Józefa”. W parku obok kościoła stanie wielka estrada, na której codziennie zagramy plenerowe koncerty o godz. 17.00 i 20.00. Wieczorami zaprezentuje się m.in. Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych, Filharmonia Kaliska, Big Band z Ostrowa Wlkp. i Konina wraz ze wspaniałymi solistami. 

W piątek 25 sierpnia wielki finał, który będzie niejako preludium Święta Rzeki Prosny, bowiem koncerty zagramy właśnie na rzece przy teatrze. 

O godz. 16.00 Estrada Młodych, czyli popis młodych adeptów sztuki, a o godz. 20.00 koncert Górniczej Orkiestry Dętej oraz zespołu Dizzy Boys.

Nowością tegorocznej edycji będzie „NaDęta Potańcówka u Dorotki”. To będzie świetna impreza do muzyki granej na żywo przez orkiestrę dętą, która odbędzie się w środę po wieczornym koncercie ok. godz. 21. W czwartek – wyczekiwane Jam Session przy fontannie Noce i Dnie. 

Źródło: Fundacja Clarino

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze