reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Kalisz Sportowym Samorządem 2021 roku

Miasto Kalisz zostało uhonorowane w plebiscycie tytułem Sportowego Samorządu 2021 roku. W najlepszej trójce pokonało w tych zmaganiach Bydgoszcz oraz Kraków. Wpływ na wynik miała przede wszystkim ilość klubów oraz dzieci i młodzieży, które w nich trenują.

Prezydent Kalisza podziękował za zaangażowanie wszystkim trenerom, działaczom, spółkom sportowym takim jak MKS, KKS. 

Tak naprawdę to ich sukcesy, ich rywalizacja, która także przekłada się na marketing, spowodowała, że Kalisz jest bardzo mocno dostrzegany. 

Krystian Kinastowski – prezydent Miasta Kalisza

Grzegorz Kulawinek poinformował, że Miasto Kalisz zabezpieczyło na szkolenie dzieci i młodzieży ponad 1,9 mln zł. Dla porównania Katowice 1,5 mln zł. Wiceprezydent dodał, że to klasyfikuje nasze miasto w pierwszej trójce, jeżeli chodzi o dofinansowanie sportu dzieci i młodzieży w miastach 100-tysięcznych. Natomiast na bazę sportową rocznie przeznaczano 500 tysięcy zł, 4 mln zł na spółki MKS, 1,3 mln zł na spółki KKS oraz 200 tysięcy zł na imprezy sportowe.

Cieszymy się, że możemy rozwijać wydarzenia sportowe. W ostatnim czasie zorganizowano również wiele nowości. Wspieramy te dyscypliny, które są mocno zakorzenione w naszym mieście. Staramy się rozwijać te środowiska, które w Kaliszu są bardzo dobrze zorganizowane, a do tej pory nie były dostrzegane.

Krystian Kinastowski – prezydent Miasta Kalisza

Według prezydenta poprawa bazy do tenisa oraz dzięki zaangażowaniu wielu osób w rozwój tej dyscypliny, w Kaliszu odbędą się rozgrywki na najwyższym poziomie. Dodał również, że powstała kaliska drużyna, która będzie rozgrywać mecze w superlidze. Dzięki czemu kaliszanie będą mogli na żywo zobaczyć m.in. Agnieszkę Radwańską. Rozgrywki w Kaliszu rozpoczną się 29 maja.

W trakcie dyskusji wspomniano również o prężnie rozwijającym się e-sporcie.

Chcemy pokazywać, że e-sport jest takim samym sportem jak każdy inny. Trzeba być w dobrej formie psychicznej i fizycznej żeby odnosić sukcesy. Trzeba trenować wytrzymałość fizyczną i psychiczną. Myślę, że impreza tego typu na stałe wpisała się w krajobraz sportowy i będzie kontynuowana.

Krystian Kinastowski – prezydent Miasta Kalisza


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze