Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Kalisz traci partnera!

Nadchodzi koniec blisko 30-letniego partnerstwa Kalisza z Heerhugowaard. 1 stycznia 2022 roku przestanie bowiem istnieć gmina o tej nazwie. Dzieje się tak z powodu scalenia samorządów Heerhugowaard i sąsiedniego Langedijk.

Sama miejscowość Heerhugowaard nie znika z mapy, jednak z uwagi zasadę podmiotowości gmin w Holandii, dotychczasowe miasto partnerskie Kalisza zostanie zastąpione przez Dijk en Waard. Gdy 11 czerwca 1992 roku podpisywano umowę partnerską, dokonał tego burmistrz gminy Heerhugowaard a nie miasta o tej nazwie. 

Powodem, dla którego się tak dzieje jest tendencja do scalania gmin i tworzenia z nich coraz większych samorządów. Dlatego już od Nowego Roku ilość gmin w Niderlandach zmniejszy się o siedem i wyniesie 345. Łączenie gmin jest procesem wieloletnim na który składają się analizy ekonomiczne oraz przede wszystkim szerokie konsultacje społeczne. 

Z racji braku możliwości rozmowy ze stroną holenderską, partnerstwo z Kaliszem stoi pod znakiem zapytania. 

Źródło: Daniel Aleksandrzak 

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze