reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

„Kalisz w kapsule czasu” – rusza konkurs dla szkół

Miasto Kalisz zaprasza do udziału w konkursie „KALISZ W KAPSULE CZASU – dopisz swoją historię”. Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z terenu miasta Kalisza.

Warunkiem udziału w konkursie jest stworzenie tzw. „listu” dla przyszłych pokoleń dotyczącego miasta Kalisza sporządzonego w dowolnej formule:

– praca literacka – opowiadanie, nowela, esej, reportaż, wywiad (lub inne formy literackie) których objętość nie przekracza 4000 znaków ze spacjami maszynopisu lub 4 strony rękopisu (2 kartki w formacie A4 i zapisie dwustronnym)

– praca plastyczna – wykonana dowolną techniką plastyczną (rysunek, malarstwo, grafika, komiks, techniki mieszane) lub za pomocą grafiki komputerowej (maksymalnie 2 kartki w formacie A4, dwustronne).

Prace  wraz z dokumentami zgłoszeniowymi należy dostarczyć do Wydziału Edukacji, ul. Jasna 2, pokój 102  do dnia 30.01.2023r. Celem konkursu jest:

– promowanie historii miasta Kalisza.

– budowanie trwałej więzi emocjonalnej z regionem.

– kształtowanie wśród młodego pokolenia, poczucia współodpowiedzialności za rozwój patriotyzmu lokalnego.

– stworzenie okazji uczestnikom konkursu do podjęcia wyzwania, wykazania się kreatywnością, inwencją i pobudzenie twórczej wyobraźni.

Uczestnik konkursu,  którego „list” zostanie wybrany do złożenia w kapsule czasu będzie zobowiązany do uczestnictwa w zamieszczaniu kapsuły czasu w podziemiach kaliskiego Rynku. Regulamin konkursu wraz z wymaganymi dokumentami dostępne są na stronie Miasta.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze