reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Kalisz w piątce najlepszych samorządów

Wczoraj ogłoszono Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” 2022. To najbardziej prestiżowy i wiarygodny ranking w Polsce. Ma na celu wyłonić i nagrodzić samorządy, które dbają o zrównoważony rozwój miast i gmin, zapewniają jak najlepszy standard życia mieszkańców, a przy tym dbają o bezpieczeństwo finansowe jednostek.

Zasady rankingu ustala niezależna Kapituła, której przewodniczy były premier RP prof. Jerzy Buzek. W jej skład wchodzą także przedstawiciele organizacji samorządowych, organizacji pozarządowych, władz publicznych oraz przedstawiciele redakcji „Rzeczpospolitej”.

Przed rokiem Kalisz uplasował się na 11. pozycji.

Cieszy mnie to wyróżnienie. Tym bardziej, że ranking „Rzeczpospolitej” uznawany jest za najbardziej obiektywny. Znaleźliśmy się wśród najlepszych samorządów w kraju, a to oznacza, że wykonywana na co dzień praca jest zauważalna i przekłada się na konkretne wskaźniki. Naszym, samorządu, zadaniem jest rozwijanie miasta, podnoszenie jakości życia mieszkańców, realizacja ich potrzeb w wielu dziedzinach: od zapewnienia miejsc pracy, przez mieszkalnictwo, edukację po ofertę kulturalną, sportową. W czasach kryzysu gospodarczego nie jest to łatwe zadanie. Chcemy żyć w przyjaznych, bezpiecznych, zielonych, nowoczesnych miastach. Taka jest wizja Kalisza i będziemy dalej ją realizować – powiedział Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza.

Źródło: Miasto Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze