Kalisz wyprzedził inne miasta o włos, Mentzen przyjedzie nad Prosnę

Zakończyło się głosowanie na miasta, do których zawita jeden z liderów Konfederacji Sławomir Mentzen. Kalisz otrzymał 426 głosów, co dało mu 12. pozycję.

Faktem jest, że Kalisz miał w całej tej sprawie trochę szczęścia, ponieważ wstępnie nagrodzonych wizytą Sławomira Mentzena miało zostać 11 miast + Warszawa. Na szczęście dla Kalisza pula została poszerzona do 14 miast + Warszawy, dlatego też Kalisz również znalazł się na liście.

13. i 14. pozycję z liczbą 425 głosów (o 1 mniej od Kalisza) zajęły Toruń oraz Lublin, z kolei 15. Częstochowa, która w głosowaniu była pierwszym przegranym zdobyła 423 głosy. Wszystko decydowało się zatem do ostatniej chwili i zdecydowało sporo szczęścia i mobilizacja lokalnych struktur Konfederacji.

– Głównym założeniem akcji promocyjnej było poinformowanie na wszystkich dostępnych kanałach komunikacji, że można oddać głos na miasto, w którym Sławomir Mentzen się pojawi. Często się mówi, że środowiska wolnościowe nie budują wokół siebie społeczności. Sławomir Mentzen jest człowiekiem potrafiącym zbudować wokół siebie zespół ludzi, który skutecznie działa i jest zorganizowany, czego przykładem jest wsparcie polskich przedsiębiorców podczas nielegalnych lockdownów – mówi nam Jakub Pisula, lider koła Konfederacji w Kaliszu odpowiedzialny za promocję głosowania.

Nie jest jeszcze znana data przyjazdu Sławomira Mentzena do Kalisza, lecz będziemy o niej informować.

fot. www.piwozmentzenem.pl

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Janina

I cyk, już wiadomo po której stronie politycznej stoi latarnik kaliski.
“Kalisz miał w całej sprawie trochę szczęścia”
“Na szczęście dla Kalisza”
Rzeczywiście, to ogromne szczęście dla Kalisza, że przyjedzie polityk znany ze słów: “Chcemy Polski bez Żydów i gejów”. Przypomina mi to słowa pewnego aryjskiego malarza… Nie minęło nawet 100 lat, a my już zapominamy do czego prowadzą hasła typu “Mój kraj bez grupy X, Y, Z”. Jeśli ktoś uważa, że jego dziadkowie/pradziadkowie walczyli za Polskę bez Żydów i homoseksualistów, to chyba muszą jeszcze raz sprawdzić po czyjej stronie walczyli. I jeszcze pojawiają się w mieście tak doświadczonym wojną jak Kalisz…

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter