Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Kalisz wyznaczył miejsca dla potencjalnych uchodźców z Ukrainy

Administracja państwowa przygotowuje się do potencjalnej inwazji Rosji na Ukrainę. Samorządy zostały poproszone przez wojewodów o wskazanie miejsc, w których stacjonować będą uchodźcy w razie konfliktu zbrojnego. Wskazano Arenę, OSRiR oraz hotele.

Jak informuje nas rzecznik prasowy Urzędu Miasta Kalisza Katarzyna Ciupek, z Miastem skontaktował się Wielkopolski Urząd Wojewódzki z Poznania, który wysłał zapytanie ws. wskazania przez Miasto miejsc dla potencjalnych uchodźców z Ukrainy.

Z zasobów Miasta Kalisza wskazano halę Arena oraz obiekty Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji przy ulicy Łódzkiej, gdzie znajduje się odpowiednie zaplecze sanitarne, a warunki pozwalają na przyjęcie grupy co najmniej 50-osobowej, a także wszystkie hotele na terenie Kalisza, z zastrzeżeniem konieczności dokonania uzgodnień z właścicielami / administratorami obiektów. Kwestie organizacyjne i finansowe nie są na razie podejmowane.

Katarzyna Ciupek, Rzecznik UM Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Black

Może jeszcze w budynkach wp-a i ak

Najnowsze