baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Kaliszanin wicemistrzem Polski MMA

Zawodnik MMA Tornado Kalisz, 18 letni uczeń kaliskiego liceum im. M. Kopernika, Igor Dusza został w sobotę Wicemistrzem Polski MMA w kategorii zawodników zaawansowanych/junior -70 kg. Debiutujący w formule MMA, 16 letni Jakub Haładyn z ZSTE WSK technikum mechatronicznego zdobył medal brązowy w kategorii juniorów/ zawodników początkujący – 93 kg.

Igor Dusza wygrał na punkty swój ćwierćfinał z Adamem Trelą z Bonzai MMA Wrocław, dominując w wymianach bokserskich i obaleniach zapaśniczych. Kaliszanin swój półfinał wygrał już przed czasem. Poddając w trzeciej minucie walki, Igora Kotowicza z Team Fighting Zielona Góra, bardzo rzadko spotykaną w mma techniką bjj (peruwiański krawat). W walce finałowej z rywalem, z którym kaliszanin spotkał się także w finale tegorocznego Pucharu Polski, Oliwierem Przerwą z Zenith BJJ Radom, przypadkowe potknięcie po wcześniejszej udanej akcji zawodnika MMA Tornado Kalisz, zadecydowało, że to właśnie utytułowany zawodnik bjj i mma z Radomia wygrał przez duszenie za pleców finał Mistrzostw Polski Amatorskiej Ligi MMA. Dla Igora Duszy jest to trzeci srebrny medal( Puchar Wielkopolski, Puchar Polski, Mistrzostwa Polski) w tegorocznej edycji ALMMA.

Jakub Haładyn w swoim pierwszym starcie w mma, zmierzył się z Alanem Olszewskim z MMA Łomża i Mariuszem Skrzypą (Dojo United Łódź). Rozkręcał się z walki na walkę i tylko przez brak zimnej krwi (niedopięta dźwignia łokciowa,balacha), nie zakończył zwycięsko swojego półfinału przed czasem. W najważniejszym tegorocznym turnieju Amatorskiej Ligi MMA, który odbył się w Sochaczewie, startowało kilkuset zawodniczek i zawodników reprezentujących różne sporty i sztuki walki.

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze