Kaliszanka ambasadorką planety Ziemia agendy ONZ

Nina Nawrocka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 18 w Kaliszu, została oficjalną ambasadorką planety Ziemi agendy ONZ, jako jedno z dwanaściorga dzieci z całego świata. Prezydent Krystian Kinastowski pogratulował dzisiaj sukcesu młodej kaliszance.

Nina za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych @nina.little.traveler prezentuje ciekawostki ze swoich podróży oraz propaguje treści, mające na celu wzrost świadomości na temat zagrożeń dla ekologicznego rozwoju i ochrony naszej planety. Przyczynia się także, do propagowania nowego trendu zrównoważonej mody, czyli odzieży wykonanej z przyjaznych dla środowiska materiałów oraz społecznie odpowiedzialnych technologii ich produkcji.

Starania młodej kaliszanki na rzecz ochrony środowiska zostały dostrzeżone i docenione. Jako ambasadorka Ziemi, Nina wystąpi na zwołanym przez ONZ Międzynarodowym Forum Wysokiego Szczebla „W trosce o klimat 2021”, z udziałem m.in. papieża Franciszka, Antonio Guterresa – sekretarza generalnego ONZ czy Dalajlamy. Nina wystąpi z apelem do światowych przywódców o pilne podjęcie zdecydowanych działań na rzecz walki z niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, Nina przygotowała proekologiczną inicjatywę dla dzieci i młodzieży na całym świecie. Projekt  „Jedynki dla Ziemi 1.11 – 1.11” zakłada, że 22 kwietnia punktualnie o godzinie 13:11 uczniowie przerwą na minutę zdalne zajęcia i wypowiedzą jedenaście razy przesłanie „Dziękujemy za zieloną Ziemię”.

Dzisiaj, w Międzynarodowym Dniu Ziemi, z młodą kaliską ekolożką oraz jej rodzicami spotkał się i pogratulował sukcesu prezydent Krystian Kinastowski. Spotkanie było okazją do rozmowy o zielonym zagospodarowaniu miasta i pomysłów na proekologiczne inicjatywy.


Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter