baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Kaliszanka w nowej edycji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo!

Pochodząca z Kalisza aktorka Barbara Wypych dołącza do obsady kolejnej edycji popularnego programu rozrywkowego „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

Barbara Wypych ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu i fletu poprzecznego, a w 2015 roku zdobyła dyplom Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Kariera kaliszanki nabrała rozpędu już od debiutu teatralnego. Za rolę Withy w spektaklu „Kamień” otrzymała wiele nagród, w tym wyróżnienie dla Najlepszej Aktorki Drugoplanowej na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych ITSelF w Warszawie. Współpracuje z warszawskim Och-Teatrem oraz Teatrem Współczesnym, gdzie zagrała m.in. w głośnym spektaklu „Psie serce”.

Na dużym ekranie Barbara zadebiutowała w filmie „Panie Dulskie” Filipa Bajona. Zagrała również u boku Bogusława Lindy w ostatnim dziele Andrzeja Wajdy „Powidoki”. Widzowie mogą ją także kojarzyć z serialu „Stulecie Winnych”.

Talent kaliszanki został doceniony licznymi nagrodami, w tym Grand Prix za wybitną osobowość sceniczną na 33. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. W 2017 roku otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej za rolę w spektaklu Teatru Telewizji „Krzywy domek”.

Na oficjalnym profilu programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” pojawiła się zapowiedź:

Wielowymiarowa aktorka, która zdobyła uznanie dzięki znakomitym rolom teatralnym i filmowym! 🌟 Na co dzień związana z Teatrem Współczesnym w Warszawie, współpracuje także z Och Teatrem 🎭 Możecie ją kojarzyć z takich spektakli jak „Kamień”, „Psie serce” czy „Nim odleci” 🎬 Na ekranie zachwycała w filmach „Panie Dulskie” i „Powidoki”, a także w serialu „Stulecie Winnych” 📺 Na scenie czuje się jak ryba w wodzie 🐟, uwielbia metamorfozy i skomplikowane postaci 🦹‍♀️ Jej talent potwierdzają liczne nagrody 🏆, w tym Grand Prix za wybitną osobowość sceniczną 🌟 👏 Przywitajcie Barbara Wypych ! 👏

Grafika: Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze