baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

„Kaliszobranie – kolejna odsłona”: sezon 2

20 maja odbędzie się kolejna impreza w ramach „Kaliszobrania”. Tym razem spacer wystartuje pod hasłem „Z tradycji w nowoczesność” i powiedzie uliczkami górnego Chmielnika.

Tradycja wybrzmi w komentarzu prowadzącego, dotyczącym dworku w Chrustach, ogródków działkowych przy Borkowskiej. Oczyma wyobraźni ożywiona zostanie Skarszewska i pojawi się także wspomnienie świetności kaliskich siatkarek Augusto, ich ówczesnego sponsora. Nowoczesność to z kolei nowa zabudowa dzielnicy, budowana świątynia na ul. Szerokiej i obecna postać firmy Kilargo. Zapewne nie zabraknie też innych historyjek związanych z mijanymi obiektami.

Początek imprezy odbędzie się na końcowym przystanku KLA linii nr 5 w najbliższą sobotę o godz. 12.00. Pora rozpoczęcia spaceru idealnie skorelowana jest z godziną przyjazdu na pętlę przy ulicy Długiej autobusu KLA nr 5 (11.41), a korzystający z komunikacji miejskiej będą mogli po niespełna dwugodzinnym, liczącym ok. 3 km, spacerze wrócić – również „5” – z ulicy Stawiszyńskiej do centrum miasta.

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze