baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

„Kaliszobranie” zagościło na Chmielniku

20 maja miała miejsce kolejna impreza w ramach „Kaliszobrania”. Tym razem spacer odbył się pod hasłem „Z tradycji w nowoczesność” i powiódł uliczkami górnego Chmielnika.

Tradycja wybrzmiała w komentarzu prowadzącego, dotyczącym dworku w Chrustach, ogródków działkowych przy Borkowskiej, a ożywiona oczyma wyobraźni została także Skarszewska. W trakcie spotkania wspomniano też świetność kaliskich siatkarek Augusto i ich ówczesnego sponsora. Nie zabrakło także akcentów dotyczących nowoczesności – nowej zabudowy dzielnicy, budowanej świątyni na Szerokiej i obecnej postaci firmy Kilargo. Ponadto pojawiły się również inne historie związane z mijanymi obiektami. Impreza rozpoczęła się na końcowym przystanku linii KLA nr 5.

„Tradycja na Chmielniku to dworek w Chrustach wraz z jego historią, która została opowiedziana z nieocenioną pomocą jednego z uczestników spaceru – mieszkańca Chmielnika. Wspomniał on także o innych ciekawostkach z dzielnicy, historii wiatraka i domu młynarza z Borkowskiej-Skarszewskiej. Było także o zapowiadanej nowoczesności – budującym się kościele pw. św. Brata Alberta oraz nowej odsłonie dawnych obiektów po Augusto. Dyrektor Piotr Kowalski uraczył nas biznesowym komentarzem, ciekawostkami i firmowymi lodami w wersji all inclusive.” – mówił Piotr Sobolewski.

Fot. K. Krystyniak i M. Bergman

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze