baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Kamienica na Podgórzu w remoncie

Rozpoczął się remont kamienicy przy ulicy Podgórze 6. Obiekt znajduje się na terenie objętym Miejscowym planem rewitalizacji Jabłkowskiego-Podgórze. Prace prowadzi Kaliskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Remont kamienicy, zbudowanej w 1933 roku według projektu Alberta Nestrypkego, to kompleksowa inwestycja. „Odnowimy elewację i dach, położymy nowe instalacje, wprowadzimy ogrzewanie gazowe, wyremontujemy wnętrza pomieszczeń. Jesienią kamienica będzie jak nowa! Po zakończeniu prac mieszkania powiększą zasób komunalny miasta” – mówi Krystian Kinastowski, Prezydent Miasta Kalisza.

W kamienicy znajdzie się 5 nowych mieszkań. Wynikająca z umowy wartość robót to 1,77 mln zł, z czego 85% pokrywa dofinansowanie pozyskane z Banku Gospodarstwa Krajowego. Wykonawcą remontu jest Zakład Ogólnobudowlany Jerzy Juszczak, Adam Juszczak s.c z Kalisza.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
katen

Jakie termostaty do grzejników są lepsze? Takie – https://sterownikitech.pl/glowice-elektryczne,c26.html ? To trafione rozwiązanie? Który kierunek jest tym lepszym? Tam potrzebne jest coś specjalnego?

Najnowsze