Kampania „Mądre leczenie to szybszy powrót do zdrowia”

Miasto Kalisz przystąpiło do ogólnopolskiej kampanii „Mądre leczenie to szybszy powrót do zdrowia”. To kolejna akcja na rzecz seniorów, która ma na celu edukowanie w zakresie ochrony zdrowia, a w szczególności wsparcie pacjentów i lekarzy w odpowiedzialnym stosowaniu i nie nadużywaniu leków.

Wiceprezydent Mateusz Podsadny przekazał członkom Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów praktyczne pudełka na lekarstwa z podziałkami, które przydadzą się seniorom zwłaszcza podczas długo wyczekiwanego przez nich wyjazdu do Wisły. 

Przyjmowanie zbyt wielu leków jednocześnie, zwane polipragmazją, zwiększa ryzyko wystąpienia wzajemnych interakcji i bardzo groźnych powikłań. Jest to olbrzymi problem społeczny dotyczący 33% polskich seniorów. Kampanię organizuje Stowarzyszenie MANKO, wydawca Magazynu Ogólnopolski Głos Seniora we współpracy z PASMI – Polskim Związkiem Producentów Leków bez Recepty pod patronatem honorowym Ministerstwa Zdrowia, Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze