Redakcja portalu Latarnik Kaliski życzy w tym świątecznym czasie radosnych i rodzinnych świąt! 👨‍👩‍👧‍👦 Spędźcie je bezpiecznie w gronie najbliższych osób w spokoju i zdrowiu, a przede wszystkim pośród gwarnych rozmów oraz uśmiechów, by w kolejny rok wejść z optymizmem i nadzieją! 🎄 Zbierzcie siły, odpocznijcie i razem z nami podtrzymujcie światło Latarnika! Wszystkiego dobrego i góry prezentów - niekoniecznie tych materialnych! 🎅

Kanoniczne objęcie diecezji przez trzeciego w jej historii biskupa

Bp Damian Bryl, który jest trzecim w historii biskupem kaliskim, objął kanonicznie Diecezję Kaliską. Uroczystość odbyła się w kaplicy kurii diecezjalnej w Kaliszu. W wydarzeniu udział wzięli abp Grzegorz Ryś – metropolita łódzki, dotychczasowy administrator apostolski diecezji, bp Łukasz Buzun, kolegium konsultorów oraz pracowników instytucji centralnych.

Nowy biskup w słowach swojej wypowiedzi podkreślił: “Chciałbym zaprosić wszystkich na drogę przebaczenia, pojednania i odnowy.” Po odśpiewaniu hymnu do Ducha Świętego, ks. kan. Marcin Papuziński – kanclerz Kurii Diecezjalnej w Kaliszu, odczytał dokument Stolicy Apostolskiej ustanawiający bp. Damiana Bryla – biskupem diecezji kaliskiej. Po złożeniu stosownych podpisów, głos zabrał bp Damian Bryl, biskup kaliski, który w swoim słowie podkreślał, że swoją pasterską posługę chce przeżywać w duchu wiary. Uroczysty ingres Biskupa Kaliskiego do katedry pw. św. Mikołaja w Kaliszu odbędzie się w sobotę, 27 marca.

 

 

Źródło: Radio Rodzina, Fot.: ks. Mateusz Puchała

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Latarnik24

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter