reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Kapela 2 Pułku wystąpiła w koźmińskiej kaplicy

Kapela 2 Pułku to rekonstruktorzy pierwszej połowy XIX wieku i muzycy, którzy prezentują muzykę wesołą, radosną, tańczoną i śpiewaną, pełną energii i werwy, co zresztą było słychać, widać i czuć w czasie godzinnego występu w Kaplicy w piątkowy wieczór 29-go września.

Wśród publiczności byli nie tylko mieszkańcy Koźminka, ale również niemuzykujący, za to tańczący miłośnicy historii, w odpowiednich strojach z przeszłości, którzy, porwani przez dźwięki, zechcieli zaprezentować kilka tańców, nieomal kradnąc przedstawienie samym muzykom.

Akustyka miejsca stwarza warunki, które pozwalają na rozwinięcie skrzydeł i zachwycenie się muzyką samym wykonawcom. Widziałem to już nie raz i Państwo też widzieliście, jak ogromną przyjemność i wręcz dziecięcą frajdę mieli muzycy goszczący w Kaplicy w ramach tego, co od zeszłego roku nazywamy „Let’s saint the music”, czyli tłumacząc nieporadnie „Uświęcajmy muzykę”, bo jeśli jakiś slogan pasuje do działań w tym właśnie miejscu, to jest to właśnie to hasło – ocenił Tomasz Potemkowski, Dyrektor GCK w Koźminku.

Obok muzyki była również opowieść o niej i o instrumentach. O pochodzeniu niektórych piosenek i o tym skąd pochodzą niektóre instrumenty. Były nawiązania do utworów literackich i tradycji innych państw.

Bez użycia prądu, bez pomocy w nagłośnieniu, Kapela 2 Pułku wypełniła salę muzyką z przeszłości pokazując, że obok trudów życia XIX wieku, było w nim sporo radosnych barw i kolorów, z których istnienia często nie zdajemy sobie sprawy. Że muzyka zbliżała i zbliża. Że wypełnia pustkę między ludźmi i zbliża, a jeśli ktoś samotny, to wypełnia pustkę w jego/jej sercu dając mnóstwo radości, nadziei i pochodzącego gdzieś z kosmosu szczęścia.

W ramach koncertu wystąpili: Tomasz Pękala, Katarzyna Horwat-Paszkowska, Maciej Zapaśnik, Piotr Rydzewski, Zaryna Szeuka, Wojciech Kazimierski.

Źródło: Gminne Centrum Kultury w Koźminku

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze