baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Kaper Quartet wystąpi w Koźminku!

10 sierpnia, w kaplicy ewangelicko-augsburskiej w Koźminku, odbędzie się koncert zespołu muzycznego Kaper Quartet. Podczas wydarzenia, goście będą mieli okazję wysłuchać kompozycji autorstwa znakomitego polskiego twórcy z dwudziestego wieku, Bronisława Kapery.

Kaper Quartet to projekt poświęcony twórczości Bronisława Kapera jednego z najwybitniejszych kompozytorów polskich XX wieku, twórcy ścieżek dźwiękowych do ponad 150 hollywoodzkich produkcji i pierwszego w historii Polski zdobywcy nagrody Oscara za muzykę do filmu.

Pomimo faktu, iż po utwory Kapera sięgali najwybitniejsi przedstawiciele światowej muzyki jazzowej tacy jak Miles Davis, John Coltrane czy Ella Fitzgerald, a wiele skomponowanych przez niego melodii na stałe zapisało się w kanonie standardów muzyki jazzowej, w Polsce nadal jest to nazwisko zupełnie nieznane. Tak właśnie zrodził się pomysł utworzenia projektu Kaper Quartet, w skład którego wchodzą wybitni instrumentaliści, doświadczeni muzycy sesyjni, absolwenci Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu mający na koncie wiele sukcesów na najbardziej prestiżowych konkursach muzycznych w Polsce.


Michał Kaczmarczyk – gitara
Dawid Tokłowicz – saksofon
Maciej Burzyński – perkusja
Bartek Kucz – kontrabas

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze