Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Karnawał w Filharmonii – Klarnetowe Fajerwerki

Klarnetowe Fajerwerki oraz Let’s fall in Love – to propozycje dwóch koncertów Filharmonii Kaliskiej, które odbędą się w czasie karnawału. Będzie składać się na nie mnóstwo nieposkromionych emocji, tematów tanecznych oraz błyskotliwych aranżacji.

Klarnetowe Fajerwerki to pierwszy z dwóch koncertów. Podczas wydarznia, które odbędzie się 4 lutego, wystąpi jeden z najwybitniejszych polskich klarnecistów – Krzysztof Grzybowski. Jako jedyny Polak ukończył studia u samej Sabine Mayer – legendy klarnetu. Podczas koncertu wybrzmią koncertowe fantazje z najsłynniejszych oper świata, takich jak La Travita i Rigoletto Giuseppe Verdiego. Będzie także La donna del Lago atorstwa Gioachno Rossiniego. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej poprowadzi Szymon Makowski – jeden z najbardziej obiecujących i doświadczonych już polskich dyrygentów. Jest on finalistą takich konkursów jak Konkurs im. Dmitri Mitropoulosa w Atenach (2010), 53. Międzynarodowy Konkurs dla Młodych Dyrygentów w Besançon (2013) oraz w konkurs im. G. Soltiego we Frankfurcie nad Menem (2015).

Wydarzenie odbędzie się w Sali Koncertowej Filharmonii Kaliskiej przy ul. Nowy Świat 28/30. Bilety można kupić w kasie Filharmonii przy Alei Wolności 2 oraz online na stronie internetowej.

Źródło: Filharmonia Kaliska

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze