Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS
baner_GM

Karta mieszkańca w wersji mobilnej

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, po okresie testów i analizy kompatybilności, wprowadzono mobilną Kaliską Kartę Mieszkańca.

Karta jest już dostępna w formie aplikacji na telefony (urządzenie z Androidem i Apple iOS). Z Karty Mieszkańca będzie można korzystać w formie elektronicznej, bez konieczności wyrabiania wersji plastikowej, która kosztuje 20 zł. Wyrobienie Karty mobilnej jest bezpłatne.

Aplikacja pozwala na korzystanie między innymi z bezpłatnych przejazdów Kaliskimi Liniami Autobusowymi. Wystarczy uruchomić aplikację i zarejestrować bezpłatny przejazd poprzez wskazanie numeru linii, którą podróżujemy.

W aplikacji można także wyświetlić przysługujące nam zniżki i rabaty.

Aplikacja Kaliskiej Karty Mieszkańca została wyposażona w mechanizm wielokartowości, tzn. do naszej aplikacji można dodać karty członków swojej rodziny i okazywać je w prosty sposób w razie potrzeby.

Dopełnieniem wszystkich funkcjonalności jest bieżący dostęp do najświeższych aktualności z Urzędu Miasta.

Komu przysługuje karta?
Karta zarówno w wersji plastikowej, jak i w wersji elektronicznej dostępna jest dla mieszkańców Kalisza, którzy rozliczają swój podatek dochodowy w Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Kaliszu.

Jak złożyć wniosek?
Wniosek można złożyć przez Internet, wypełniając formularz elektroniczny na stronie kalisz.informica.pl(Link do innej strony) lub w Punkcie Obsługi Klienta Kaliskich Linii Autobusowych, znajdującego się w budynku Dworca Autobusowego w Kaliszu przy ul. Podmiejskiej 2a.
Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku można bezpłatnie ściągnąć i zainstalować aplikację karty.

Jak uruchomić aplikację?
Po poprawnej instalacji aplikacja oferuje dwie możliwości rozpoczęcia korzystania z mobilnej karty. Pierwsza opcja logowania – przez przyłożenie karty do telefonu – dostępna jest dla posiadaczy tradycyjnej karty plastikowej. Aby dodać swoją kartę do aplikacji, należy w telefonie uruchomić obsługę standardu NFC, a następnie przyłożyć swoją Kartę Mieszkańca do tylnej części telefonu – wtedy nastąpi automatyczne wczytanie numeru karty. Kolejnym krokiem jest wpisanie w odpowiednie pole numeru PESEL posiadacza karty.
Dla starszych telefonów nieposiadających czytnika NFC dostępna jest druga opcja – poprzez formularz. W odpowiednie pola należy wprowadzić imię, nazwisko, PESEL i numer karty posiadacza (Instrukcja graficzna w załączeniu).

Źródło: UM Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
rodzic

Wreszcie, brawo!

Najnowsze