Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Kenijczycy najlepsi w Cekowie

W minioną sobotę rozpoczęły się zmagania w ramach VI Biegowego Grand Prix Ziemi Kaliskiej. Cykl biegów na terenie powiatu kaliskiego tradycyjnie otworzyły Biegi Uliczne „Wiosna Cekowska”, których głównym organizatorem jest Gmina Ceków-Kolonia. Sobotnie zawody na dystansie 5 kilometrów zdominowali zawodnicy z Kenii. Wśród mężczyzn zdecydowanie zwyciężył Laban Cheruiyot (16:16), a rywalizację kobiet zdominowała jego rodaczka – Mercy Chemutai (17:31). Tegoroczną „Wiosnę Cekowską” ukończyło 185 zawodników.

Laban Cheruiyot wpadł na metę jako pierwszy. Było to bezapelacyjne zwycięstwo afrykańskiego zawodnika. Pasjonująca walka do ostatnich metrów toczyła się o drugą lokatę. Duży apetyt na to właśnie miejsce mieli: Piotr Gaszczyński (Ostrów Wielkopolski) i Tomasz Perliński (Kalisz). Ostatecznie, rzutem na taśmę 2. miejsce wywalczył zawodnik z Ostrowa, a kaliszanin uplasował się na najniższym stopniu podium.

Wśród kobiet najszybsza była Kenijka – Mercy Chemutai (17:31), która wygrała rywalizację z Marleną Kocaj (19:56) i Olgą Kazimirovą (20:12). Bieg w Cekowie ukończyło łącznie 185 osób.

Pełne wyniki: https://foxter-sport.pl/uploads/results/item_2933.pdf

Warto zaznaczyć, że przed biegiem głównym odbyły się biegi przeszkodowe „Armagedon Active” skierowane dla przedszkolaków. Pomimo niedogodnej aury, z przeszkodami zmierzyła się pokaźna grupa dzieci, które wykazywały ogromną ambicję. Po ukończeniu zmagań, ambitni adepci biegów przeszkodowych zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami.

Dziękujemy za uczestnictwo wszystkim biegaczom i zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach Grand Prix Ziemi Kaliskiej – Bieg Tribecco Stawiszyn 5-10-15 KM, który zaplanowany jest na 2 czerwca (Stary Kiączyn, Gmina Stawiszyn).

Zapisy: https://foxter-sport.pl/vi-bieg-tribecco-stawiszyn-5-10-15-km

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze