baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Kibice odmówili przyjęcia mandatów – będą dalsze postępowania

O sprawie kibiców, którzy dopingowali KKS Kalisz pod stadionem przy Łódzkiej wspominaliśmy na początku tygodnia. W trakcie zdarzenia interweniowała policja, ale jak wynika z ustaleń – wylegitymowane osoby zdecydowały się odmówić przyjęcia mandatów, więc sprawy będą miały swój dalszy ciąg. Redakcja Latarnika Kaliskiego zwróciła się z pytaniem do rzecznik kaliskiej policji asp. Anny Jaworskiej-Wojnicz o komentarz w sprawie zajść pod Stadionem Miejskim w trakcie trwania meczu KKS Kalisz – Motor Lublin.

Kibicie Dumy Kalisza nie mogli pojawić się bezpośrednio na trybunach z uwagi na przyjęte restrykcje epidemiczne. Sami zgromadzeni nie kryli rozczarowania przyjętą polityką. O proteście informowaliśmy na łamach Latarnika Kaliskiego w jednym z materiałów. W trakcie dopingu działania podjęli funkcjonariusze z kaliskiej komendy. Policjanci interweniowali w stosunku do 5 osób, które nie przestrzegały przepisów dotyczących obowiązkowego zasłaniania nosa i ust, wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Dodatkowo dwóch z wylegitymowanych mężczyzn będzie odpowiadać w związku z popełnieniem innych wykroczeń m.in. używaniem słów nieprzyzwoitych oraz nie stosowania się do poleceń policjantów.

„Wszystkie wylegitymowane osoby skorzystały z prawa do odmowy przyjęcia mandatu. W związku z powyższym funkcjonariusze z Zespołu ds. Wykroczeń przeprowadzą postępowania w tych sprawach, podczas których mężczyźni będą mogli złożyć wyjaśnienia. Ostatecznie materiały zostaną przekazane do sądu, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie. Każda interwencja jest inna dlatego policjanci reagują i będą reagować adekwatnie do sytuacji.” – tłumaczy asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy KMP w Kaliszu.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze