Kiedy e-recepty zrealizujemy w dowolnych aptekach?

Jest szansa, że już wkrótce realizację rozpoczętej e-recepty będziemy mogli kontynuować w dowolnej aptece. Taką odpowiedź na oświadczenie w tej sprawie uzyskał od Ministra Zdrowia senator Janusz Pęcherz. Zmiana przepisów ma nastąpić w przyszłym roku.

Obecne przepisy uniemożliwiają realizację e-recept długoterminowych w różnych aptekach. Wykupienie pierwszego opakowania leku w danej aptece powoduje, że kolejne musimy zakupić w tej samej- żadna inna nam go nie sprzeda. Uwagę na ten problem zwrócił Ministrowi Zdrowia senator Janusz Pęcherz, który na 26. posiedzeniu Senatu złożył oświadczenie w tej sprawie.

“Wiele osób prosiło mnie o interwencję w sprawie możliwości realizacji e-recepty w przypadku, gdy została ona wypisana na kilka opakowań leku lub leków. Wykupienie jednego opakowania leku w danej aptece wymusza dziś konieczność zakupu tego leku w tej określonej aptece. Z tym związane są określone kłopoty logistyczne, szczególnie w sytuacjach, gdy dana osoba często zmienia swoje miejsce przebywania” – zauważył senator Janusz Pęcherz. Kilka dni temu pojawiła się odpowiedź z Ministerstwa Zdrowia otrzymał odpowiedź. „Ministerstwo Zdrowia również zidentyfikowało niedogodność opisaną w oświadczeniu (…). Wprowadzenie zmian w systemie zostało zaplanowane na 2022 r.” – zapowiedział Minister Zdrowia, Adam Niedzielski.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter