Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

„Kim jest pan Schmitt?” – odpowiedź 16 grudnia w kaliskim teatrze

Jak byś zareagował, gdyby wszyscy zaczęli wmawiać Ci, że nie jesteś tym, za kogo się podajesz? Ten szalony koncept jest osią komediodramatu francuskiego pisarza, Sébastiena Thiéry’ego, który konsekwentnie prowadzi swoich bohaterów przez najwyższe szczyty absurdu. Premiera na Scenie Kameralnej Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu już 16 grudnia.

Spokojna kolacja, do której zasiadło małżeństwo w średnim wieku, zostaje nieoczekiwanie przerwana serią niewyjaśnionych zdarzeń. Na jednej ze ścian dostrzegają oni tajemniczy obraz, którego żadne z nich nigdy tam nie wieszało, w szafie znajdują ubrania, których nigdy wcześniej nie widzieli, a klucze przestają pasować do zamka w drzwiach wejściowych. Wszystko to zaczyna się od dziwnego telefonu, w którym nieznany głos domaga się rozmowy z niejakim panem Schmittem… Te niewytłumaczalne zdarzenia to dopiero początek dramatu, który z minuty na minutę osiągał będzie kolejne piętra nonsensu

W czarnej komedii Sébastiena Thiéry’ego absurd rośnie w szalonym tempie, zaś jego bohaterowie są w pełni świadomi otaczającej ich niedorzeczności. Im zacieklejszą i bardziej pomysłową walkę z owym nonsensem podejmują, tym większy budzą w nas śmiech. Dla samych bohaterów jednak sytuacja szybko przestaje być tylko zabawnym nieporozumieniem, przeradzając się w gorączkowe poszukiwanie zdrowego rozsądku i własnego „ja”, w finale prowadząc do zupełnie nieoczekiwanej puenty.

Sztuka Kim jest pan Schmitt? była nominowana m.in. do nagrody Moliera, jednej z najważniejszych nagród teatralnych we Francji. W spektaklu zobaczymy czworo aktorów kaliskiego zespołu: Marcina Trzęsowskiego, Izabelę Wierzbicką , Zbigniewa Antoniewicza i Michała Wierzbickiego. Na scenie pojawią się także Benjamin Diamouténé i Przemysław Kubiak. Sztukę w przekładzie Irmy Helt reżyseruje Cezary Iber. Scenografię przygotowała Michalina Pawlak, muzykę Maciej Zakrzewski, a video Michał Jankowski. Premiera odbędzie się w czwartek 16 grudnia, kolejne pokazy zaplanowane są na 17, 18, 26, 28 i 29 grudnia. Bilety do kupienia w kasie Teatru i na stronie www.teatr.kalisz.pl.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze