baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Kino letnie inspirowane muzyką

W ramach Budżetu Obywatelskiego 2023, w Amfiteatrze Parku Przyjaźni, w kolejne niedzielne wieczory ujrzymy filmy o niezapomnianych muzycznych gwiazdach. Nie może Was zabraknąć!

23.07 godz. 21:30 „John Lennon. Chłopak znikąd”

Biograficzny, Dramat, Muzyczny
Wielka Brytania, Kanada

Obsada m.in.: Aaron Taylor-Johnson, Kristin Scott Thomas

Opowieść o dzieciństwie i czasach dorastania Johnna Lennona – szczególnie tym wycinku jego życia, w którym postanowił rozpocząć karierę muzyka oraz poznać bliżej swoją matkę, która pozwoliła, by syn wychowywał się w domu jej siostry, Mimi i niemal całkowicie usunęła się z jego życia. Nastoletni John Lennon odnawia relacje ze swoją matką, która wprowadza go w świat rock’n’rolla.

30.07 godz. 21:30 „Elvis”
Dramat, Biograficzny, Muzyczny
USA, Australia

Obsada m.in.: Austin Butler, Tom Hanks

Historia Elvisa Presleya zgłębia złożoną, ponad dwudziestoletnią relację Presleya z Parkerem, która rozpoczęła się wraz z początkiem bezprecedensowej kariery piosenkarza, na tle ewoluującego krajobrazu kulturowego i końca amerykańskiej niewinności. Kluczowym elementem opowieści jest jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych osób w życiu Elvisa, Priscilla Presley.

6.08 godz. 21:30 „Amy”
Biograficzny, Dokumentalny, Muzyczny
Wielka Brytania, USA

Obsada m.in.: Amy Winehouse, Tony Bennett, Mark Ronson

Dokumentalna opowieść o zmarłej w 2011 roku, w wieku 27 lat brytyjskiej wokalistce Amy Winehouse. Historia dziewczyny obdarzonej fenomenalnym talentem, która w bardzo krótkim czasie stała się światową gwiazdą. Film zrealizowany z nieznanych do tej pory materiałów archiwalnych, pokazujący jej zawrotną karierę, presję globalnego sukcesu, potrzebę ryzykownego życia i trudne związki z mężczyznami.

13.08 godz. 21.30 „Sound of metal”
Romans, Dramat
USA
Obsada m.in.:Riz Ahmed, Olivia Cooke, Paul Raci

Mają tylko siebie i muzykę. Opowieść o losach pary, która z dnia na dzień musi zmierzyć się z wyzwaniem bezpowrotnie zmieniającym ich życie. 

Kino Letnie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023

Źródło: Miasto Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze