KKS Kalisz uległ Śląskowi Wrocław – pierwszy sparing Dumy Kalisza za nami

Po tygodniu od wznowienia przygotowań KKS Kalisz rozegrał we Wrocławiu swój pierwszy przedsezonowy sparing. W starciu z ekstraklasowym Śląskiem był nieco słabszy od rywali i przegrał 2-3. W składzie KKS Kalisz zobaczyliśmy wielu testowanych zawodników.

KKS Kalisz ma dobre wspomnienia z wrocławską drużyną, gdyż to właśnie po wyeliminowaniu Śląska drużyna KKS osiągnęła swój historyczny sukces, jakim był awans do półfinału Pucharu Polski. Sam stadion przy ulicy Oporowskiej musi się już jednak kojarzyć gorzej, gdyż Duma Kalisza przegrała na nim z wrocławską drużyną rezerw 0-2 w kwietniu tego roku. Jak się okazało, to m.in. tych straconych punktów zabrakło w ostatniej fazie sezonu, by powalczyć w barażach o awans do 1 ligi…

Mimo porażki, KKS momentami dominował nad zespołem grającym o dwie klasy rozgrywkowe wyżej. Indywidualne akcje Samca-Talara w 44 minucie czy Patryka Szwedzika w 65 minucie zdecydowały jednak o powodzeniu drużyny wrocławskiej. Karnego na gola zamienił również w 52 minucie Marcel Zylla. Gole dla KKS-u strzelali: testowany Kentaro Arai oraz Bartłomiej Putno.

Komentarz Kamila Rybikowskiego: „Do wyników sparingów nie należy przykłać zbyt wielkiej wagi, ale cieszy fakt, że piłkarze, których pamiętamy z poprzedniego sezonu – Gordillo, Putno, Koczy czy Wysokiński zaprezentowali się przyzwoicie na tle ekstraklasowego rywala. Kłopoty dostrzegalne są w defensywie, bo rywal zbyt łatwo strzelał KKS-owi gole. Pewnym usprawiedliwieniem tego faktu może być to, że po przerwie obrona kaliskiej drużyny była bardzo eksperymentalna. Wkrótce trener podejmie decyzję, który z testowanych zawodników dostanie szansę. Martwić może jedynie to, że rzadko który z testowanych piłkarzy nie ma doświadczenia w grze na szczeblu centralnym. Może w kolejnej części okienka doczekamy się sprowadzenia piłkarzy o bardziej okazałym piłkarskim CV.”

Jak podaje oficjalna strona klubu, o miejsce w kaliskim zespole walczyli dziś Patryk Kostyk (Mławianka Mława, III liga gr. 1), Kentaro Arai (GKS Wikielec, III liga gr. 1), Kamil Kosut (Polonia Kępno, IV liga), Bartosz Kieliba (ostatnio Warta Poznań, PKO Ekstraklasa), Adam Dębiński (Widzew Łódź, PKO Ekstraklasa), Kacper Żmudź (Vineta Wolin, III liga gr. 2), Patryk Perliński (Chemik Bydgoszcz, IV liga), Damian Mężyk (KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, III liga gr. 4), Mateusz Pieńczak (Cracovia II, III liga gr. 4) i Jakub Apolinarski (Pogoń Grodzisk Mazowiecki, III liga gr. 1). Na murawie zobaczyliśmy także Daniela Kamińskiego, który nie jest już piłkarzem KKS-u, ale dalej trenuje z „Dumą Kalisza”.

Szczegóły meczu (za 90minut.pl

5 lipca 2023, 12:00 – Wrocław (Stadion Piłkarski Oporowska)

Śląsk Wrocław 3-2 KKS 1925 Kalisz

Piotr Samiec-Talar 45, Marcel Zylla 52 (k), Patryk Szwedzik 65 – KentarōArai 45, Bartłomiej Putno 67

Śląsk Wrocław: (I połowa) 35. Kacper Trelowski – 27. Martin Konczkowski, 4. Łukasz Bejger, 39. Szymon Lewkot, 13. Krzysztof Kurowski – 24. Piotr Samiec-Talar, 17. Petr Schwarz, 15. Nahuel Leiva, 18. Karol Borys, 22. Mateusz Żukowski – 9. Erik Expósito. (II połowa) 12. Rafał Leszczyński – 19. Patryk Janasik, 20. Adrian Bukowski, 40. Mateusz Stawny, 11. Dennis Jastrzembski – 36. Miłosz Kurowski, 8. Patrick Olsen, 28. Michał Rzuchowski, 41. Jakub Jezierski, 25. Marcel Zylla – 21. Patryk Szwedzik.

KKS 1925 Kalisz: (I połowa) 1. Maciej Krakowiak – 22. Wojciech Maroszek, 3. Mateusz Gawlik, 14. Bartosz Gęsior, 77. Daniel Kamiński – 17. Jakub Głaz, 24. Mateusz Wysokiński, 6. Patryk Kostyk, 10. NéstorGordillo, 71. Kamil Koczy – 21. KentarōArai. (II połowa) 33. Kamil Kosut – 23. Maciej Białczyk, 26. Damian Mężyk, 2. Bartosz Kieliba, 28. Mateusz Pieńczak (67, 37. Jakub Apolinarski) – 8. Kacper Żmudź, 6. Patryk Kostyk (60, 4. Adam Dębiński), 24. Mateusz Wysokiński (60, 15. Wiktor Staszak), 21. KentarōArai (60, 19. Filip Szewczyk), 16. Bartłomiej Putno – 20. Patryk Perliński.

sędziował: Maciej Habuda (Wrocław)