Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

KKS Kalisz z kolejnym zwycięstwem w sparingu na koncie

Kakaesiacy odnieśli zwycięstwo w siódmym sparingu zimowego okresu przygotowawczego 2022. Podopieczni Bogdana Zająca pokonali trzecioligowca – ŁKS Łagów 3:1. Do przerwy, po szybko strzelonych bramkach Mateusza Majewskiego i Mateusza Wysokińskiego, KKS prowadził 2:0. W końcówce meczu przyjezdnym udało się zdobyć trafienie kontaktowe, ale na straconego gola odpowiedział Kacper Dudek, ustalając tym samym wynik sparingu.

Już w 2. minucie, na listę strzelców wpisał się Mateusz Majewski, który wykorzystał dogranie z lewej flanki Piotra Giela i w ładnym stylu wykończył akcję uderzeniem z ostrego kąta. Kilka minut później, po stałym fragmencie gry, Duma Kalisza podwyższyła prowadzenie. Z rzutu rożnego Adrian Łuszkiewicz dośrodkował futbolówkę do dobrze ustawionego Mateusza Wysokińskiego, a ten celnie skierował głową piłkę do bramki rywali. Goście więcej zaprezentowali po przerwie, ale z najgroźniejszymi sytuacjami ŁKS czekał do ostatnich fragmentów rywalizacji. W 81. minucie przyjezdni oddali niecelny strzał z pola karnego “Trójkolorowych”. Wcześniej bardzo dobrą okazję miał niepilnowany Jakub Staszak, ale futbolówka, po uderzeniu z woleja, minęła światło bramki. Zespół z Łagowa zdobył trafienie kontaktowe na 3 minuty przed końcem starcia. Wbiegający Aleksander Waniek nie został zatrzymany przez kaliskich defensorów i w akcji “sam na sam” pokonał Macieja Krakowiaka. Krótko po stracie bramki podopieczni Bogdana Zająca, za sprawą mocnego i płaskiego uderzenia z 16. metra Kacpra Dudka, ponownie odskoczyli na dwubramkową przewagę. Do ostatniego gwizdka rezultat sparingu nie uległ już zmianie.

W najbliższą sobotę kakaesiacy rozegrają aż dwa sparingi. O 12:30 Duma Kalisza zmierzy się z Chrobrym Głogów (Fortuna 1. liga), natomiast tuż po zakończeniu tego test-meczu, formę “Trójkolorowych” sprawdzi Unia Solec Kujawski (kujawsko-pomorska IV liga).

Sparing nr 7, 09.02.2022, godz. 15:00, Majkowskie Wembley przy ul. Tuwima 2 w Kaliszu
KKS Kalisz – ŁKS Łagów 3:1 (2:0)
1:0 Mateusz Majewski 2. min, 2:0 Mateusz Wysokiński 6. min, 2:1 Aleksander Waniek 87. min, 3:1 Kacper Dudek 88. min.

KKS Kalisz: 12. Mateusz Górski (46. min 1. Maciej Krakowiak) – 32. Przemysław Stolc (46. min 28. Maurycy Przybył), 14. Bartosz Gęsior (60. min 42. Wiktor Smoliński), 3. Mateusz Gawlik (46. min 26. Filip Kendzia), 8. Mateusz Mączyński (46. min 15. Jakub Staszak) – 23. Adrian Łuszkiewicz (31. min 6. Andrzej Kaszuba, 46. min 4. Kacper Dudek) – 37. Nikodem Zawistowski (46. min 16. Bartłomiej Putno), 9. Mateusz Majewski (31. min 22. Karol Smajdor), 24. Mateusz Wysokiński (46. min 80. Jakub Zachara, 60. min 11. Michał Borecki), 77. Daniel Kamiński (31. min 71. Kamil Koczy, 75. min 80. Jakub Zachara)- 99. Piotr Giel (46. min 9. Mateusz Majewski, 60. min 18. Wiktor Walczak).

ŁKS Łagów: Michał Nowak – Piotr Rogala, zawodnik testowany, Piotr Cichocki, Damian Urban, Jakub Cukrowski, Dawid Słabosz, Michał Mydlarz, Artur Piróg, Maciej Urbański, Kacper Chełmecki.

Źródło: KKS Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!