KKS koncertowo melduje się w półfinale Pucharu Polski!

Historia dzieje się na naszych oczach! KKS Kalisz po wielkim meczu eliminuje trzeci zespół z Ekstraklasy i jest już tylko o jeden mecz od wielkiego finału Pucharu Polski na Stadionie Narodowym w Warszawie!

Takiego meczu jeszcze Kalisz nie widział. Komplet widzów oglądał ćwierćfinałowy mecz na trybunach stadionu przy ulicy Łódzkiej. Wielu kibiców stało na początku meczu w długich kolejkach do wejścia. Piłkarze KKS-u jakby czekali na to aż wszyscy kibice usiądą na swoich miejscach bo po dziesięciu minutach gry zaczęli swój koncert. Bo inaczej gry drużyny „Dumy Kalisza” nazwać się nie da.

Pierwszą groźną sytuację miał Gordillo właśnie w dziesiątej minucie, ale w dogodnej pozycji uderzył zbyt słabo lewą nogą. 10 minut później wszystko już jednak zagrane zostało jak należy. Giel z Gordillo zaczęli akcję KKSu a zakończył ją Kasjan Lipkowski pokonując pewnym strzałem Michała Szromnika. Kibice nie zdążyli uspokoić się po fali euforii a stadion miał okazje eksplodować po raz kolejny. Piotr Giel z lewej strony boiska podawał do Michała Boreckiego i ten minutę po strzeleniu pierwszej bramki podwyższył wynik na 2-0.

KKS po strzeleniu dwóch goli nie cofnął się. Wyglądał jakby to gospodarze grali dwie klasy rozgrywkowe wyżej niż rywale. WKS Śląsk był całkowicie bezradny wobec ataków kaliszan. Strzelał silnie z wolnego Łuszkiewicz, zabawiał się z obrońcami gości Borecki. Dlatego dziwić nie mogła strzelona trzecia bramką chwile przed przerwą. Bramkarza Śląska po ładnym uderzeniu przelobował Mateusz Gawlik. KKS do przerwy prowadził 3-0.

Druga połowa meczu już bramek nie przyniosła. Trener Ivan Djurdjević już na początku drugiej połowy dokonał wielu zmian w składzie, które nieco odmieniły obraz meczu. Dalej jednak wrocławianie nie potrafili znaleźć dostępu do bramki Krakowiaka a KKS kontrował. Przełamaniem mogłaby być czerwona kartka dla Mateusza Gawlika (po dwóch żółtych). Ostatnie minuty to defensywna, acz skuteczna gra kaliszan. Po ostatnim gwizdku na stadionie przy ulicy Łódzkiej zapanowała euforia. KKS zagra w półfinale Pucharu Polski!