KKS liderem po debiutanckim golu Smolińskiego!

Po serii trzech remisów z rzędu kaliszanie nie jechali do Stalowej Woli jako zdecydowani faworyci. Drużyna Ireneusza Pietrzykowskiego dobrze zaczęła rundę, a na swoim boisku jest wyjątkowo ciężka do pokonania. Mimo to KKS sprostał zadaniu, wywiózł z Podkarpacia komplet punktów i dzięki remisowi Kotwicy Kołobrzeg zastąpił ją na pierwszym miejscu w ligowej tabeli.

W 9. minucie olbrzymie problemy po strzale z rzutu wolnego Huberta Sobola miał bramkarz gospodarzy Wojciech Muzyk, wypluł on piłkę pod nogi Macieja Białczyka. Kaliski obrońca oddał strzał, ale piłka ostatecznie po dotknięciu jednego z obrońców wylądowała nad poprzeczką. Gola przyniósł jednak rzut rożny, który nastąpił bezpośrednio po tej akcji. Muzyk znów popełnił błąd, nie przechwycił on bowiem dośrodkowanej w pole karne piłki, co wykorzystał Wiktor Smoliński, który obracając się z piłką wpakował ją do bramki rywala. Co interesujące, było to pierwsze trafienie w dorosłej karierze tego piłkarza!

W 12. minucie dobrą okazję miała Stal, ale strzał Soszyńskiego kapitalnie obronił Maciej Krakowiak. Minutę później po akcji lewą stroną boiska w słupek bramki Muzyka trafił Bednarski. W końcówce pierwszej połowy troszkę więcej do powiedzenia miała Stal. Kąśliwy strzał Klisiewicza sparował Krakowiak, a chwilę później po centrze gospodarzy Krakowiak piłkę przerzucił nad poprzeczką.

Druga połowa była mniej obfita w sytuacje niż pierwsza. Krakowiak nie przestraszył się strzału z dystansu Klisiewicza. Inna sprawa, że piłkarze Stali, ku szczęściu KKS-u rzadko, próbowali bardziej odważnie zaatakować, choćby zwiększając liczbę uderzeń na bramkę Krakowiaka. Mimo większego posiadania piłki przez Stal, to KKS w dalszej części meczu miał lepsze okazje do podwyższenia prowadzenia niż goście. Bardzo dobrej okazji nie wykorzystał Hubert Sobol, którego powstrzymał Muzyk. Wiele też wskazuje na to, że w dwójkowej akcji Staszaka z Szewczykiem ręką zagrywał piłkarz Stali Sebastian Struzik. Sędzia jednak tego zagrania się nie dopatrzył, a w II lidze jak wiadomo, nie ma wciąż wideo weryfikacji VAR.

Remis Kotwicy Kołobrzeg z Radunią Stężyca sprawił, że KKS dokonał tego, na co szansę miał już w poniedziałek, czyli wskoczył na pozycję lidera. Powiększył także przewagę nad Pogonią Siedlce, gdyż zespół z Mazowsza zremisował 3-3 z Polonią Bytom. Do liderującego KKS-u w przyszłą sobotę przyjedzie znajdujący się w kryzysie Stomil Olsztyn, który ma w tym sezonie już czwartego trenera, a na dodatek w ostatnich czterech kolejkach odniósł cztery porażki.