baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

KKS na dwa tygodnie przed startem sezonu

Nowy prezes, rozstanie z rzeczniczką prasową i dyrektorką zarządzającą klubu, nowe kontrakty i przedsezonowe sparingi – tak wygląda rzeczywistość Kaliskiego Klubu Sportowego na dwa tygodnie przed startem rozgrywek drugiej ligi. Pierwszym rywalem kaliszan będzie Świt Skolwin.

O nowym prezesie Marcinie Szymczyku, pisaliśmy już przed kilkoma dniami. Szybko przeszedł on jednak do podejmowania pierwszych decyzji personalnych. Z klubu odeszła Ilona Juskowiak, która od roku zajmowała się budowaniem relacji z klubami ze sponsorami, a w trakcie ubiegłego sezonu awansowała na stanowiska dyrektora zarządzającego klubem. Jej odejście ogłoszono 2 lipca, kiedy obchodzono dzień dziennikarza sportowego. Zapewne to zbieg okoliczności, ale biorąc pod uwagę trudne relacje Ilony Juskowiak z dziennikarzami piszącym o KKS-ie, jej dymisję można rozpatrywać jako swoisty prezent od klubu wobec osób piszących o KKS-ie. Obowiązki Juskowiak przejął tymczasowo Robert Trzęsała, były prezes klubu, wciąż pozostający jednak w jego strukturze.

Klub wydłużył kontrakty z Bartłomiejem Putno i Mateuszem Gawlikiem. Putno z KKS-em związany jest od 2021 roku, Gawlik jeszcze dłużej, gdyż od 2014 roku. Nowym nabytkiem został za to Marcel Szymański, który trafił do Kalisza z Arki Gdynia na okres rocznego wypożyczenia. 19-letni napastnik grywał głównie w Centralnej Lidze Juniorów, w pierwszym zespole Arki Gdynia zagrał raptem w kilku meczach po kilka minut. Zapewne liczy, że w KKS-ie dostanie więcej szansy na grę.

Podczas zremisowanego meczu sparingowego z GKS Bełchatów również testowano kilku piłkarzy, jeden z nich nawet strzelił gola w zremisowanym 2-2 meczu. Już wkrótce zapewne można spodziewać się nowych informacji transferowych z klubu. W przyszłą niedziele o godzinie 11.00 na Stadionie Miejskim odbędzie się casting dla kandydatów na piłkarzy do 1 składu KKS-u Kalisz. Casting prowadzony jest dla zawodników od 18 do 22 lat.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Krzysztof

Casting do 2 ligowego zespołu, to jakiś cyrk ? Trener na tyle mało doświadczony że nie ma kontaktów z piłkarzami na poziomie. Zresztą doświadczenie które zbierał był w 5 , 4 a max 3 lidze. Więc nie ma się czego spodziewać. Ale na 2 tyg jakieś szukanie piłkarzy ?? No ten klub powoli stara się dobić do pośmiewisk w naszych ligach.

Kakaesiak

To już koniec nie ma już nic ta piosenka to motto KKS u na najbliższy sezon który jak wszystko wskazuje będzie ostatnim Totalna improwizacja na dwa tygodnie przed startem sezonu brak trenera brak sztabu szkoleniowego zawodnicy z łapanki i tacy których nikt nigdzie nie chce lub Ci którzy podpisali wyrok do 2025 prezes którego jedyna „zasługą „ jest likwidacja GKS Bełchatów i stek afer w UM Bełchatowa Na dziś przed KKS em jest ciemna przyszłość i widmo totalnego kryzysu bez szans na cokolwiek

Krzysztof

Jak zaczynało się robić źle to powołano dyrektor zarządzającą która potrafiła zaśmiecać fb i załatwiła tyle kasy że aż Robercikowi na konferencji prasowej zaświeciły się oczka 🙂 Było tak dobrze że po 3 miesiącach się jej pozbyto i zatrudnia się prezesa za kolejny szmal a zawodników nie ma. Zaraz ta dotacja (bo kasa z Pro junior system już poszła na długi) pójdzie na kolejne 2 miesiące a potem , no właśnie , potem to już będzie z górki . Rozumie że nowy prezes dojeżdża do Kalisza do pracy czy wynajmuje klub mieszkanie ? Podobnie z kierownikiem . Ale dotacja na coś musi w końcu iść , nie koniecznie kaliskie podatki na kaliskich działaczy czy sportowców.

Marian

Casting jak do teatru czy tez CYRKU bo takim staje sie ten klub. Rozwala ten klub

Najnowsze