KKS przegrał wyjazdowy sparing z Arką

Podopiecznym Bogdana Zająca nie udało się pokonać aktualnie 7. drużyny Fortuna 1. ligi, Arki Gdynia. W sparingu górą był zespół z Trójmiasta, który wygrał z KKS-em 2:0. W ekipie rywali dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Olaf Kobacki.

Mimo że do przerwy kakaesiacy stracili dwie bramki, to w pierwszej połowie mogliśmy zobaczyć więcej okazji w wykonaniu Dumy Kalisza. Dość szybko, bo w 5. minucie starcia, gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Olafa Kobackiego. Odpowiedź mogła przyjść kilka minut później, gdy z pola karnego celnie na bramkę z piętki strzelił Mateusz Wysokiński. Groźnie wyglądały stałe fragmenty gry w wykonaniu KKS-u. Po rzucie rożnym w 27. minucie, na bramkę z główki uderzył Kamil Koczy. Swoją szansę na trafienie miał również Bartosz Waleńcik, który także z główki chciał pokonać goalkeepera Arki. W 41. minucie, po błędzie kaliskiej defensywy i zamieszaniu przed polem karnym, z odległości skutecznie uderzył ponownie Olaf Kobacki.

W drugiej połowie nie oglądaliśmy już tylu okazji “Trójkolorowych”, choć bardzo aktywna w sparingu była prawa flanka, na czele z Nikodemem Zawistowskim. Po jednej z wrzutek groźnie, z woleja, uderzył Maurycy Przybył. Kakaesiakom ostatecznie nie udało się odpracować dwubramkowej straty. W zespole KKS-u wystąpił testowany, 20-letni pomocnik Kacper Janiak, ostatnio związany z GKS-em Tychy.

Sparing nr 6, 05.02.2022, 11:00, boisko w Kleszczowie, ul. Sportowa 3
Arka Gdynia – KKS Kalisz 2:0 (2:0)
1:0 Olaf Kobacki 5. min, 2:0 Olaf Kobacki 41. min.

Arka Gdynia (I połowa):  1. Kacper Krzepisz – 39. Kasjan Lipkowski, 29. Michał Marcjanik, 3. Haris Memić, 13. Piotr Zmorzyński – 37. Mateusz Stępień, 6. Sebastian Milewski, 36. Michał Bednarski (36. min 18. Paweł Sasin), 10. Christian Alemán, 9. Artur Siemaszko – 19. Olaf Kobacki.
Arka Gdynia (II połowa): 1. Kacper Krzepisz – 31. Jerzy Tomal, 4. Martin Dobrotka, 20. Gordan Bunoza, 39. Kasjan Lipkowski – 8. Marcus Vinícius, 18. Paweł Sasin, 28. Wojciech Zieliński, 23. Marcel Szymański, 9. Artur Siemaszko (71. min 13. Piotr Zmorzyński) – 68. Karol Czubak.

KKS Kalisz (I połowa): 1. Maciej Krakowiak – 32. Przemysław Stolc, 5. Bartosz Waleńcik, 3. Mateusz Gawlik, 8. Mateusz Mączyński, 77. Daniel Kamiński – 16. Bartłomiej Putno, 23. Adrian Łuszkiewicz, 24. Mateusz Wysokiński, 71. Kamil Koczy (36. min 20. Kacper Janiak) – 99. Piotr Giel (36. min 17. Miłosz Matuszewski). KKS Kalisz (II połowa): 12. Mateusz Górski – 37. Nikodem Zawistowski, 42. Wiktor Smoliński (66. min 20. Kacper Janiak), 4. Kacper Dudek (73. min 18. Wiktor Walczak), 26. Filip Kendzia, 15. Jakub Staszak – 17. Miłosz Matuszewski (73. min 80. Jakub Zachara), 11. Michał Borecki, 14. Bartosz Gęsior, 28. Maurycy Przybył – 9. Mateusz Majewski.

Źródło: KKS Kalisz