2-Latarnik-1200x200-Zyczenia-Wielkanocne-Uniwersytet-Kaliski-baner-2024
Baner 3D
baner_GM

KKS przegrał z GKS-em Tychy

KKS Kalisz przegrał wyjazdowy sparing z pierwszoligowcem, GKS-em Tychy 2:3. Mimo niekorzystnego rezultatu, podopieczni Bartosza Tarachulskiego pokazali się z dobrej strony, dwukrotnie odrabiając jednobramkową stratę do rywala. Wśród kakaesiaków na listę strzelców wpisali się Mateusz Wysokiński oraz zawodnik testowany, Michal Bezpalec.

Spotkanie, z powodu opadów marznącego deszczu, rozpoczęło się z niemal dwugodzinnym opóźnieniem. Już od pierwszego gwizdka obie ekipy stworzyły kilka dogodnych sytuacji, choć na bramki czekaliśmy do drugiej połowy. W 55. minucie GKS wyszedł na prowadzenie, lecz chwilę później zamieszanie w polu karnym, po obronionej jedenastce, wykorzystał Mateusz Wysokiński. Wcześniej KKS zmarnował karnego, który był powtarzany – dwukrotnie strzał obronił goalkeeper gospodarzy. Tyszanie wypracowali przewagę w 63. minucie, punktując na 2:1. Duma Kalisza odpowiedziała trafieniem testowanego Michala Bezpalca, 26-letniego czeskiego obrońcy, zawodnika drugoligowego FC Táborsko, wcześniej grającego dla Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.

Sparing z GKS-em Tychy nie zakończył się po 90 minutach. Zgodnie z ustaleniami, zawodnicy zagrali dodatkowe 30 minut, w trakcie których pierwszoligowiec po raz trzeci wyszedł na prowadzenie. Tym razem “Trójkolorowym” nie udało się już doprowadzić do remisu i ostatecznie trafienie ze 104. minuty, po podyktowanej jedenastce, zapewniło rywalom zwycięstwo w sobotniej grze kontrolnej.

***
Sparing nr 2, 28.01.2023, 13:30, Wałbrzych
GKS Tychy – KKS Kalisz 3:2 (0:0)
1:0 Kacper Skibicki 55. min, 1:1 Mateusz Wysokiński 58. min, 2:1 Krzysztof Machowski 63. min, 2:2 Michal Bezpalec 84. min, 3:2 Mateusz Radecki 104. min k.

GKS Tychy: 44. Adrian Kostrzewski (91. min 22. Kacper Dana) – 21. Krzysztof Machowski (71. min 99. Dominik Połap), 3. Petr Buchta (91. min 18. Oscar Boateng), 6. Nemanja Nedić (71. min 30. Kamil Szymura), 11. Krzysztof Wołkowicz (71. min 26. Mikołaj Oleksy), 71. Kacper Skibicki (71. min 88. Natan Dzięgielewski), 25. Wiktor Żytek (71. min 15. Michał Ploch), 10. Antonio Domínguez (61. min 23. Mateusz Radecki), 28. Miłosz Pawlusiński (61. min 98. Mateusz Czyżycki), 19. Daniel Rumin (87. min 9. Aleksander Biegański), 77. Patryk Mikita (61. min 7. Marcin Kozina).

KKS Kalisz: Mateusz Górski (60. min Maciej Krakowiak) – Nikodem Zawistowski (60. min Wojciech Maroszek), Wiktor Smoliński (60. min Jakub Głaz), Mateusz Gawlik (60. min Bartosz Gęsior), Filip Kendzia (60. min Kasjan Lipkowski), Kamil Koczy (60. min Daniel Kamiński) – Michał Borecki (60. min zawodnik testowany, 91. min Maksymilian Kaczmarek), Mateusz Wysokiński (60. min Wiktor Staszak), Adrian Łuszkiewicz (60. min Michal Bezpalec), Néstor Gordillo (60. min Bartłomiej Putno) – Jakub Wilczyński (60. min Piotr Giel).

Źródło: KKS Kalisz