baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

KKS w finale baraży!

W środowe popołudnie KKS Kalisz pokonał 1-0 drużynę Polonii Bytom. W finale baraży zmierzy się w sobotę u siebie ze zwycięzcą spotkania Stal Stalowa Wola – Chojniczanka Chojnice.

W 9 minucie duży błąd w obronie popełnił Tomasz Gajda, który podał piłkę na własnej połowie Nestorowi Gordillo. Sytuacji nie wykorzystał jednak finalnie Hubert Sobol, który uderzył w poprzeczkę. W 30 minucie interweniować musiał Maciej Krakowiak po wrzutce Daniela Ściślaka, która z narożnika boiska zmierzała do bramki. 2 minuty później Kamil Wojtera miał dobrą okazję po kontrze zespołu gości. Bardzo dobrze przyjął on sobie piłkę, ale strzał okazał się lekko niecelny. KKS zaatakował w 38 minucie, kiedy Hubert Sobol odegrał do Michał Bednarskiego a ten uderzył pod poprzeczkę. Na posterunku w bramce Polonii spisał się jednak Karol Szymkowiak.

W drugiej połowie dogodnych sytuacji było już mniej. Efektowane flagowisko i pokazy pirotechniczne zaprezentowali kibice Polonii Bytom. Mimo mało dogodnej pory rozegrania spotkania kibice z Górnego Śląska szczelnie zapełnili sektor gości i wielokrotnie przebijali się z dopingiem, gdyż frekwencja na stadionie w Kaliszu znów pozostawiała sporo do życzenia.

Kluczowa sytuacja w meczu miała miejsce w 77 minucie, kiedy to Bartosz Kieliba będąc na prawym skrzydle dobrze dośrodkował w pole karne na głowę Huberta Sobola, który strzał głową zamienił na gola. Polonia Bytom nie miała pomysłu na odwrócenie wyniku meczu. Dobrą zmianę w zespole kaliskim dał Filip Szewczyk, który w końcówce meczu kilkukrotnie mądrze przetrzymał piłkę, zyskując cenny czas dla swojej drużyny.

Finał baraży zostanie rozegrany w Kaliszu w sobotę 1 czerwca o godzinie 16.30. Rywala drużyna z Kalisza pozna wieczorem po zakończeniu drugiego półfinału.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!