Kubicatransport
baner_GM
BanerMagdaSpychalskaLatarnik

KKS wiceliderem! 5 goli na stadionie Miejskim!

Drużyna Bartosza Tarachulskiego pozostaje niepokonana w eWinner II lidze! Tym razem KKS pokonał Pogoń Siedlce 3-2. Dzięki dobremu początkowi sezonu „Duma Kalisza” zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli, ustępując jedynie liderującej Kotwicy Kołobrzeg.

Mecz nie zaczął się jednak dla gospodarzy korzystnie. W 16 minucie meczu Demianiuk znalazł dośrodkowaniem w polu karnym Cezarego Bujalskiego a ten po uderzeniu głową pokonał Macieja Krakowiaka. Odpowiedzialny za krycie Bujalskiego Mateusz Gawlik sugerował, że zawodnik Pogoni był na pozycji spalonej, ale sędzia bramkę uznał. Była to jedyna bramka do przerwy.

W drugiej połowie do odrabiania strat ruszył KKS. W 55 minucie atakując lewą stroną Michał Borecki dobrym podaniem na prawą stronę uruchomił świetnie ustawionego Nikodema Zawistowskiego. Ten przyjął sobie piłkę i celnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi z Siedlec na obronę tej piłki. 5 minut później KKS już prowadził. Tym razem swoje nieprzeciętne umiejętności pokazał Nestor Gordillo, najpierw uwalniając grę podaniem do Boreckiego, który to błyskawicznie oddał Hiszpanowi piłkę. Ten już wiedział co z nią zrobić strzelając celnie sprzed pola karnego.

Goście musieli atakować, co dało kaliszanom okazję do kontrowania. W 77 minucie Wichtowski zgubił piłkę pod bramką Krakowiaka, co skrzętnie wykorzystali gospodarze. Bohaterem akcji znów okazała się Gordillo, który zagraniem piętką uruchomił dobiegającego w pobliże pola karnego Mateusza Wysokińskiego. Dwubramkowym prowadzeniem nie cieszono się jednak na Stadionie Miejskim zbyt długo. Już w 79 minucie drugiego gola dla Pogoni, ponownie po uderzeniu głową, strzelił wchodzący z ławki Damian Nowak. Asystentem przy golu był zresztą inny rezerwowy Nikodem Fedosewicz. Na wyrównującego gola siedlczanom zabrakło już jednak czasu.

Warto podkreślić, że KKS ma zapasie jeden mecz więcej do rozegrania niż większość rywali (ze względu na przełożone inauguracyjne spotkanie z Polonią Warszawa) co stawia „Dumę Kalisza” w bardzo dobrej sytuacji w tabeli. Wicelider w następnej kolejce zmierzy się na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn, który w zeszłym sezonie spadł z 1 ligi. Kolejne spotkanie ligowe na Stadionie Miejskim 4 września z rezerwami Śląska. Wcześniej jednak bo już 31 sierpnia KKS w 1/16 Pucharu Polski zmierzy się z łódzkim Widzewem. Trwa już sprzedaż biletów na to spotkanie.