Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

KKS z dofinansowaniem na rozwój i utrzymanie bazy

Rozstrzygnięte zostały konkursy w ramach corocznych dotacji przyznawanych na utrzymanie i rozwój bazy oraz organizację imprez w 2022 roku.

Komisja pod przewodnictwem Wiceprezydenta Kalisza, Grzegorza Kulawinka, rozstrzygnęła dwa konkursy. Na zadania z zakresu utrzymania oraz rozwoju bazy sportowej, KKS Kalisz na sekcje piłki nożnej, gimnastyki artystycznej, pływania i boksu otrzymał łącznie 105 tysięcy złotych. Drugoligowy zespół trójkolorowych zyskał 70 tysięcy. 

W przypadku konkursu na rozwój sportu, który obejmuje także aktywność Kalisza z udziałem mistrzów sportu, w budżecie przewidziano 100 tysięcy złotych, z czego KKS otrzymał 9 tysięcy. Minimum punktowe otrzymały projekty:

  • X Ogólnopolski Turniej Bokserski im. Adama Mariana Walczaka: 4 tysiące złotych,
  • XVII Gwiazdkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza: 2 tysiące złotych,
  • Puchar Prezydenta Miasta Kalisza w pływaniu: 3 tysiące złotych.

„Dotacje na utrzymanie i rozwój bazy sportowej oraz organizację turniejów, które otrzymaliśmy na rok 2022, są niższe niż w ubiegłym roku. Spowodowane jest to zmniejszeniem środków na te zadania przez Miasto Kalisz. Sytuacja ta dotyczy nie tylko naszego klubu. Trzeba również wziąć pod uwagę zwiększone koszty związane z dzierżawą boisk sportowych i hal przez wszystkie sekcje. Mogę zapewnić, że wykorzystamy dotacje w maksymalnie rozsądny sposób. Mimo to, bez wypracowania dodatkowych środków na te zadania, m.in. poprzez działalność gospodarczą, zdobycie kolejnych sponsorów, akcję 1% i inne, a także przez obniżenie kosztów, nie jesteśmy w stanie dobrze zadbać o utrzymanie bazy klubowej i odpowiednią organizację imprez sportowych”.

– powiedział Wiceprezes Zarządu Kaliskiego Klubu Sportowego, Robert Trzęsała

Źródło: KKS Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze