KKS z Lechią Gdańsk na remis

Czwarty test-mecz zimowego okresu przygotowawczego 2022 kakaesiacy mogą zaliczyć do udanych. Podopieczni Bogdana Zająca zremisowali na wyjeździe 1:1 z aktualnie 5. drużyną PKO Ekstraklasy, Lechią Gdańsk. Bramkę dla KKS-u, w 95. minucie rywalizacji, zdobył zawodnik Akademii Piłkarskiej KKS Kalisz, Maurycy Przybył. Sparing rozgrywany był systemem 4x 30 minut.

Trener gospodarzy, na pierwsze 60 minut, wystawił najmocniejszą jedenastkę, która być może zagra w najbliższym, ligowym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław. Od początku Lechia pewnie prezentowała się na murawie. Mateusz Górski, w pierwszej części gry, wybronił m.in. uderzenie przewrotką najskuteczniejszego zawodnika “Biało-Zielonych” w lidze, Łukasza Zwolińskiego. W okolicach 20 minuty do głosu doszli kakaesiacy, którzy dwukrotnie zagrozili rywalom. Celnie na bramkę strzelił Mateusz Wysokiński, jednak w ostatnim momencie jeden z obrońców Lechii wybił futbolówkę z linii bramkowej. Chwilę później zabrakło szczęścia przy uderzeniu Nikodema Zawistowskiego, po którym piłka obiła poprzeczkę bramki strzeżonej przez Dušana Kuciaka.

Po pierwszej przerwie podopieczni Bogdana Zająca kontynuowali ofensywną grę. Bliski wpisania się na listę strzelców był Piotr Giel, ale zdobyta po uderzeniu głową bramka nie została uznana – napastnik znajdował się na pozycji spalonej. Kilka minut później defensorzy Lechii ponownie nie poradzili sobie z aktywnym w sparingu Mateuszem Wysokińskim. Kakaesiak, w 41. minucie, po wrzutce z rzutu wolnego uderzył główką w kierunku bramki, ale w tej sytuacji solidnie spisał się Kuciak. Mimo dobrej, drugiej części gry, to klub z Trójmiasta mógł się cieszyć z otwarcia wyniku. W 59. minucie Mateusza Górskiego, mocnym uderzeniem pod poprzeczkę, pokonał Ilkay Durmus.

Zawodnicy znad Prosny, w dalszej części meczu, kilkukrotnie wypracowali groźne kontrataki. Lechia, sposobu na podwyższenie prowadzenia, szukała natomiast w rzutach wolnych. Bogdan Zając, w trakcie sparingu, rotował składem wykorzystując szeroką ławkę rezerwowych, w tym wielu młodzieżowców. W 95. minucie zawodnik Akademii Piłkarskiej KKS Kalisz, Maurycy Przybył wykorzystał wypracowaną przez kolegów sytuację i płaskim strzałem po ziemi z 18. metra, zdobył jedyną dla kaliskiego zespołu bramkę. Warto podkreślić, że młody kakaesiak wpisał się na listę strzelców chwilę po wejściu na murawę. Wynik sparingu, do ostatniego gwizdka, nie uległ już zmianie.

Sparing #4, 28.01.2022, godz. 13:00, Stadion Miejski w Gdańsku, ul. Traugutta 29
Lechia Gdańsk – KKS Kalisz 1:1 (0:0) (1:0) (1:0)
1:0 Ilkay Durmus 59. min, 1:1 Maurycy Przybył 95. min.

Lechia Gdańsk: Dušan Kuciak (80. min Michał Buchalik) – David Stec (61. min Filip Koperski), Kristers Tobers (80. min Tomasz Makowski), Mario Maloča (80. min Tomasz Neugebauer), Conrado (61. min Rafał Pietrzak) – Joseph Ceesay (70. min Kacper Sezonienko), Jarosław Kubicki (80. min Egzon Kryeziu), Maciej Gajos (61. min Jan Biegański), Jakub Kałuziński (61. min Flávio Paixão), İlkay Durmuş (80. min Bassekou Diabaté) – Łukasz Zwoliński (80. min Krystian Okoniewski).

KKS Kalisz: Mateusz Górski (91. min Michał Stefaniak) – Przemysław Stolc (61. min Karol Smajdor), Bartosz Gęsior (61. min Wiktor Smoliński, 84. min Bartosz Waleńcik), Mateusz Gawlik (61. min Filip Kendzia, 104. min Kacper Dudek), Jakub Staszak (61. min Mateusz Mączyński) – Andrzej Kaszuba (61. min Adrian Łuszkiewicz, 104. min Jakub Zachara) – Nikodem Zawistowski (61. min Adam Zadka, 76. min Bartłomiej Putno), Kamil Koczy (51. min Mateusz Majewski, 104. min Miłosz Matuszewski), Mateusz Wysokiński (61. min Michał Borecki), Daniel Kamiński (61. min Hubert Białogłowicz, 94. min Maurycy Przybył) – Piotr Giel (61. min Wiktor Walczak).

Źródło: KKS Kalisz