KKS z pierwszą porażką w tym sezonie!

Każda passa musi zostać kiedyś przerwana. Niepokonany dotychczas KKS musiał uznać wyższość rywala w Pruszkowie. Swojej serii nie przerwali tym samym piłkarze Znicza, którzy wygrali jak dotąd wszystkie mecze na swoim stadionie.

Na boisku spotkały się dwa wyróżniające się w tym sezonie zespoły i oba zaprezentowały się przyzwoicie. Pierwszą groźną sytuację stworzył KKS, ale Misztal wybronił strzał Giela w 6 minucie. W 9 minucie meczu piłka zakotwiczyła w polu karnym kaliszan, ale obrońcom gości nie udało się skutecznie wybić piłki i ta trafiła pod nogi Cegiełki, który zamienił trafienie na pierwszą bramkę dla Znicza. W piętnastej minucie mogło być już 2-0 dla Znicza. Bardzo dobrym przerzutem popisał się Filrej, ale Nagamatsu nie zdołał pokonać Krakowiaka z bliskiej odległości. Do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie gospodarzy.

Po zmianie stron w 58 minucie Znicz podwyższył na 2-0. Gola strzelił Filrej po asyście Pomorskiego. KKS w ostatnich 30 minutach atakował – m.in. efektowną przewrotką popisał się Piotr Giel, ale piłkę nad poprzeczkę przerzucił bramkarz Misztal. Żadnego gola nie udało się jednak kaliszanom strzelić i ostatecznie ulegli oni Zniczowi 0-2. Porażka ta nie powinna jednak bardzo niepokoić kaliskich kibiców i może zostać potraktowana jako wypadek przy pracy w meczu z silnym przeciwnikiem. Gra bowiem nie wyglądała źle i ciężko mówić, aby sobotnia porażka była oznaką jakiegoś kryzysu w drużynie. Należy liczyć, że w następnej kolejce KKS wróci na zwycięskie tory.