Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

KKS z podwójnym triumfem – Elana i Polonia pokonane

To była dobra sobota. Kakaesiacy zakończyli ten dzień z kompletem zwycięstw, najpierw pokonując Elanę Toruń, a następnie zwyciężając w towarzyskim meczu z Polonią Kępno. “Trójkolorowi” wygrali kolejno 1:0 i 2:1.

Sobotnie granie podopieczni Pawła Ozgi rozpoczęli od sparingu z trzecioligową Elaną Toruń. Kibice, którzy zdecydowali się dopingować “Trójkolorowych” z trybun, mimo małej ilości goli nie mogli narzekać na brak emocji. Test-mecz rozegrano systemem 3x 30 minut. W pierwszej części dobre okazje stworzyli Bartosz Gęsior i Kentaro Arai. Testowany zawodnik był bardzo aktywny na murawie i niewiele brakowało, aby którąś z okazji zamienił na gola. Na plus można także ocenić pracę na flance Jakuba Głaza, który dość często napędzał akcje “Trójkolorowych”. Jedyny gol w tym test-meczu padł po rzucie karnym. Rozpędzony Kamil Koczy został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Bartosz Gęsior. Zdobyta bramka wprowadziła trochę spokoju w szeregach KKS-u, co zaprocentowało kontrolą nad dalszym przebiegiem rywalizacji. Bardzo dobrze zaprezentowała się w tym sparingu defensywa “Trójkolorowych”, która dość skutecznie zatrzymywała akcje Elany Toruń.

Na zakończenie dnia podopieczni Pawła Ozgi wybrali się do Kępna, aby zmierzyć się w towarzyskim meczu z tamtejszą Polonią. Rywalizacja z okazji 115-lecia klubu rozpoczęła się na niekorzyść KKS-u. W 13. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, ale nie podcięło to skrzydeł ekipie niebiesko-biało-zielonych. Po przerwie wyrównał Filip Szewczyk, wykorzystując asystę Bartłomieja Putno. Nowy zawodnik “Trójkolorowych” odpłacił się tym samym, również dogrywając piłkę w kierunku swojego kolegi 5 minut później. Bartłomiej Putno nie pomylił się i zdobył gola na 2:1 dla KKS-u. Rezultat tego towarzyskiego meczu nie uległ już zmianie i kakaesiacy mogli zanotować drugie zwycięstwo w ciągu dnia.

Warto podkreślić, że był to bardzo aktywny tydzień dla podopiecznych Pawła Ozgi. Kakaesiacy, po środowym starciu ze Śląskiem Wrocław, trenowali dwa razy w trakcie dnia, co mogło mieć wpływ w momentach przyspieszenia gry lub uwolnienia się w wolną przestrzeń.

***
Sparing nr 2, 08.07.2023, godz. 12:00, Stadion Miejski przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu
KKS Kalisz – Elana Toruń 1:0
1:0 Bartosz Gęsior 44. min k.

KKS Kalisz: 1. Maciej Krakowiak (45. min 12. Kamil Kosut) – 23. Maciej Białczyk (61. min 18. Zbigniew Wojciechowski), 3. Mateusz Gawlik, 14. Bartosz Gęsior (45. min 2. Bartosz Kieliba), 77. Daniel Kamiński (61. min 22. Wojciech Maroszek) – 17. Jakub Głaz (61. min 7. Kacper Janiak), 11. zawodnik testowany (61. min 24. Mateusz Wysokiński), 24. Mateusz Wysokiński (45. min 8. zawodnik testowany), 10. Néstor Gordillo (61. min 19. Filip Szewczyk), 71. Kamil Koczy (61. min 37. Jakub Apolinarski) – 21. Kentarō Arai (45. min 16. Bartłomiej Putno).

***
Sparing nr 3, 08.07.2023, godz. 18:00, Stadion Miejski w Kępnie, ul. Sportowa 7
Polonia 1908 Marcinki Kępno – KKS Kalisz 1:2 (1:0)
1:0 Karol Latusek 13. min, 1:1 Filip Szewczyk 51. min, 1:2 Bartłomiej Putno 56. min

Polonia 1908 Marcinki Kępno (skład wyjściowy): Kamil Szymczak, Łukasz Śmiatacz, Bernard Ndukong, Damian Kurzawa, Maksym Cymbał, Junior Tonga Ngale, Patryk Słupianek, Borys Wawrzyniak, Karol Latusek, Piotr Zaremski, Dawid Rachel.

KKS Kalisz: 13. Michał Stefaniak – 22. Wojciech Maroszek (41. min 26. Dawid Głowacki), 28. Kamil Budych, 14. Bartosz Gęsior (50. min 23. Maciej Białczyk), 18. Zbigniew Wojciechowski – 4. Adam Dębiński , 15. Wiktor Staszak – 37. Jakub Apolinarski (41. min 7. Kacper Janiak), 19. Filip Szewczyk, 20. Kamil Przysiecki – 21. Kentaro Arai (41. min 16. Bartłomiej Putno).

Źródło: KKS Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!