Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

KKS z remisem w Stężycy, mimo przewagi

Mimo zdecydowanej przewagi w posiadaniu piłki, kakaesiacy nie byli w stanie wykreować sobie solidnych okazji w kolejnym meczu eWinner 2. ligi. 90 minut gry w Stężycy przyniosło bezbramkowy remis w starciu z Radunią. W 76. minucie jeden z zawodników gospodarzy zobaczył czerwoną kartkę.

W 11. minucie stuprocentowej okazji nie wykorzystał Jakub Głaz. Kakaesiak uderzył w boczną siatkę, po kontrataku napędzonym przez Bartłomieja Putno. Dobrą interwencję w defensywie zaprezentował Kasjan Lipkowski, blokując groźne dogranie w pole karne w 16. minucie. Chwilę później Maciej Krakowiak sparował na rzut rożny kąśliwe, płaskie uderzenie po długim rogu. W 38. minucie, po podaniu Głaza, niecelnie i płasko uderzył Nestor Gordillo.

Początek drugiej połowy należał do gospodarzy. Po jednym ze strzałów piłka minimalnie ominęła słupek bramki strzeżonej przez Krakowiaka. W kolejnych fragmentach ofensywa Raduni osłabła, ale KKS, w swoich okazjach, był skutecznie hamowany przez defensywne ustawienie gospodarzy. Od 76. minuty kakaesiacy grali w przewadze jednego zawodnika, po pokazanej za faul drugiej żółtej kartce w ekipie rywali. W 77. minucie “Trójkolorowi” oddali pierwszy celny strzał w meczu. Uderzenie po ziemi jednego z kakaesiaków było jednak zbyt słabe. Po kąśliwym dograniu Daniela Kamińskiego w 87. minucie, żaden z kolegów nie dołożył nogi w polu karnym. W doliczonym czasie gry Karol Smajdor spróbował jeszcze pokonać goalkeepera rywali, ale i ta próba okazała się nieskuteczna. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego, w 32. kolejce eWinner 2. ligi, dopisali sobie punkt na swoje konto, choć z tego remisu bardziej cieszyć się mogli gospodarze.

***
32. kolejka sezonu 2022/2023 eWinner 2. ligi, 21.05.2023, godz. 17:00, Radunia Arena w Stężycy, ul. Abrahama 11
Radunia Stężyca – KKS Kalisz 0:0 (0:0)

Radunia Stężyca: 1. Kacper Tułowiecki – 4. Maciej Orłowski (46. min 21. Szymon Nowicki), 2. Dmytro Baszłaj, 23. Maciej Dampc (90. min 6. Rafał Kosznik), 17. Jonatan Straus – 7. Cezary Sauczek (67. min 19. Ednilson Furtado), 16. Jan Furman, 13. Dmytro Prichna, 10. Radosław Stępień, 5. Wojciech Jakubik (80. min 15. Adam Płotka) – 77. Wojciech Łuczak (80. min 3. Tomasz Dejewski).

KKS Kalisz: 1. Maciej Krakowiak – 17. Jakub Głaz (87. min 22. Karol Smajdor), 42. Wiktor Smoliński, 3. Mateusz Gawlik, 6. Kasjan Lipkowski, 71. Kamil Koczy (76. min 77. Daniel Kamiński) – 11. Michał Borecki, 23. Adrian Łuszkiewicz (76. min 14. Bartosz Gęsior), 24. Mateusz Wysokiński, 16. Bartłomiej Putno – 10. Néstor Gordillo.

Żółte kartki: Orłowski, Prichna (Radunia) i Lipkowski, Gordillo (KKS).
Czerwona kartka: Dmytro Prichna (76. minuta, Radunia, za drugą żółtą).

Źródło: KKS Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!