KKS ze zwycięstwem w Krakowie

„Trójkolorowi” zmierzyli się na wyjeździe z 11. drużyną w tabeli eWinner 2 ligi – Garbarnią Kraków i ze starcia wyszli zwycięsko. Kaliski zespół pokonał na wyjeździe drużynę z Krakowa 2:1, a wynik został ustalony już na początku spotkania po bramkach Gordillo oraz Boreckiego.

Wynik spotkania został szybko otwarty, bo już w 6 minucie Nestor Gordillo wpisał się na listę strzelców. Niemal 20 minut później wynik podwyższył Michał Borecki i taka sytuacja utrzymała się prawie do końca spotkania. Dla Garbarni Kraków honorową bramkę zdobył Grzegorz Marszalik w 89 minucie meczu.

Poprzednie starcie KKS-u i Garbarni, rozgrywane na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej w Kaliszu, zakończyło się zwycięstwem gości 2:1. Jedyną bramkę w ekipie “niebiesko-biało-zielonych” zdobył wówczas Bartłomiej Maćczak.

KKS Kalisz aktualnie plasuje się na 6 miejscu w lidze z dorobkiem 33 punktów (11 zwycięstw oraz 10 porażek). Kaliszanie zdobyli w tym czasi 31 bramek i stracili ich 23. Najskuteczniejszym zawodnikiem „Trójkolorowych” jest Robert Tunkiewicz, który na swoim koncie ma 5 goli.

Z kolei dzisiejszym meczu “Brązowi”, w ligowej tabeli, zajmują 11. miejsce z dorobkiem 26 punktów na koncie. Bilans drużyny z Krakowa to 7 zwycięstw, 5 remisów i 8 porażek. W trakcie 20 pojedynków, Garbarnia zdobyła 26 bramek, tracąc ich 29. Najczęściej na listę strzelców, w ekipie “Garbarzy”, wpisywali się Jakub Bąk (obecnie zawodnik Wieczystej Kraków) oraz Jakub Kowalski (po 4 bramki).

Kolejne spotkanie 2 ligi odbędzie się w Kaliszu, a KKS podejmie u siebie drugą drużynę Śląska Wrocław. Początek spotkania w najbliższa sobotę o 16:00.

Bramki: KKS Kalisz – Gordillo N. 6 min, Borecki M. 27 min; Garbarnia Kraków – Marszalik G. 89 min