Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS
baner_GM

KO chce zaistnieć w powiecie

Koalicja Obywatelska choć jest wiodącą formacją w Polsce to w Radzie Powiatu Kaliskiego w minionej kadencji miała tylko jednego przedstawiciela. Kandydaci w kolejnych wyborach liczą, że uda im się zwiększyć swój stan posiadania.

W konferencji prasowej prezentującej kandydatów uczestniczyła poseł Koalicji Obywatelskiej Karolina Pawliczak. Zadeklarowała, że listy do powiatu tworzą osoby zaangażowane w swoich lokalnych społecznościach, o różnych profesjach – są wśród nich osoby związane z ochroną zdrowia, nauczyciele, pracownicy samorządowi, przedsiębiorcy. Wyraziła także zadowolenie z dużej liczby kobiet na listach, które stanowią połowę wszystkich kandydatów.  

Głos zabrała także Alicja Łuczak, dziś jedyna przedstawicielka partii w radzie powiatu, a obecnie ubiegająca się o mandat radnej województwa. Zagwarantowała ona swoje wsparcie w działaniach ważnych dla powiatu kaliskiego, jako ewentualna przyszła radna wojewódzka.

Mariusz Chojnacki, wójt gminy Ceków-Kolonia, zachęcił do głosowania na siebie w wyborach gminnych. Będzie on jedynym kandydatem na wójta w swojej gminie. Zwrócił on uwagę, że w wyborach parlamentarnych 15 października  w powiecie kaliskim kandydatów KO poparła pokaźna grupa 8 tysięcy wyborców. Taka liczba głosów pretenduje, zdaniem Chojnackiego, do większej reprezentacji w uchwałodawczym organie powiatu. Liczniejsza reprezentacja pozwoliłaby także wziąć większą odpowiedzialność za bieżące funkcjonowanie powiatu.  

Krótką autoprezentacje przedstawili także liderzy list w poszczególnych okręgach. Przedstawiciele komitetu wykluczyli koalicję z Prawem i Sprawiedliwością w przyszłej kadencji Rady Powiatu.

Kandydatki i Kandydaci KKW Koalicja Obywatelska startujący w wyborach

7 kwietnia 2024 roku do Rady Powiatu Kaliskiego

Okręg nr 1 (gminy: Godziesze Wielkie, Brzeziny, Szczytniki):

 1. Daria Golińska
 2. Agata Wawrzyniak
 3. Aldona Widawska
 4. Jarosław Olek
 5. Jan Pietrzak
 6. Aldona Strzyż
 7. Grzegorz Nawrocki
 8. Barbara Nowak

Okręg nr 2 (Gmina Opatówek):

 1. Bogdan Marszał
 2. Danuta Nowak
 3. Krzysztof Leń
 4. Jarosław Nowak
 5. Małgorzata Kasprzycka

Okręg nr 3 (gminy: Koźminek, Lisków):

 1. Tomasz Potemkowski
 2. Honorata Michałkiewicz
 3. Krzysztof Zyner
 4. Dariusz Smolarek
 5. Maria Brodziak

Okręg nr 4 (gminy: Żelazków, Blizanów):

 1. Dariusz Wawrzyniak
 2. Renata Kościelak
 3. Alicja Zielińska
 4. Piotr Wańkowicz
 5. Agata Janiszewska
 6. Hieronim Rudowicz
 7. Michał Łukaszczyk

Okręg nr 5 (gminy: Ceków-Kolonia, Stawiszyn, Mycielin):

 1. Laura Wojtysiak
 2. Marcin Piotrowski
 3. Damian Rutkowski
 4. Wioletta Bartosik
 5. Iga Kujawa
 6. Grzegorz Kozanecki

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze