Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Koalicja Obywatelska zawalczy o 3 mandaty do Sejmiku

Koalicja Obywatelska przedstawiła swoich kandydatów do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z okręgu numer 5. Liderem listy została Alicja Łuczak, obecna radna powiatu kaliskiego. Swój start deklaruje także dwójka dotychczasowych radnych KO: Marzena Wodzińska (nr 2) i Andrzej Pichot (nr 3).

Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej mają nadzieje, że uda im się powiększyć stan posiadania w Sejmiku z okręgu piątego do 3 mandatów. Wskazują nawet konkretnego rywala, któremu mandat ten chcą odebrać. Jest to oczywiście Prawo i Sprawiedliwość, które to podczas wyborów w 2018 roku z południowej Wielkopolski wprowadziło właśnie 3 radnych.

Uczestnicy konferencji pozytywnie oceniają kończącą się kadencję Sejmiku Województwa i pracę jego zarządu. Wskazują, że przedstawicielom regionu udało się w Poznaniu wylobbować wiele potrzebnych inwestycji dla Kalisza takich jak remont drogi 450, modernizacja Centrum Kultury i Sztuki, renowacja Kościoła Garnizonowego i Bazyliki Świętego Józefa czy rewitalizacja Rynku Głównego.

Marzena Wodzińska dodała, że w najbliższej kadencji samorządu województwa do przyznania będzie około 2 mld euro środków unijnych dla całej Wielkopolski, dlatego ważne jest by znaczna część tych środków trafiła do miast takich jak Kalisz czy Ostrów Wielkopolski. Dodała jednak, że by tak się stało, samorząd wojewódzki musi mieć odpowiedniego partnera w samorządzie miejskim, dlatego przy okazji wsparła ona profesora Piotra Łuszczykiewicza – kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Kalisza.

Kandydaci chcą prowadzić zarówno kampanie stacjonarną, jak i być aktywni w mediach społecznościowych. Chcą także współpracować w trakcie kampanii z kandydatami KO na inne szczeble samorządu terytorialnego. Dalsze miejsca na liście KO zajmuje Rafał Urbaniak (4), Grzegorz Grygiel (5), Małgorzata Mazrtuzalska (6), Krzysztof Rudziński (7), obecna na konferencji Beata Górecka (8) i Rafał Adamczak (9). Okręg 5, z któego Ci kandydaci startują obejmuje miasto Kalisz oraz powiat kępiński, kaliski, ostrowski, ostrzeszowski, jarociński i pleszewski.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze