Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Koalicja Samorządowa OK Samorząd włącza się do walki o Sejmik Województwa

„Daleko od polityki, blisko mieszkańców” to hasło Koalicji Samorządowej OK Samorząd. Podczas konwencji wyborczej w poznańskim Hotelu Bazar zaprezentowała ona kandydatów do Sejmiku Województwa z całej Wielkopolski. Wśród nich są także kandydaci z okręgu 5, obejmującego m.in. miasto Kalisz i okolice.

Koalicja Samorządowa OK Samorząd to federacja ruchów samorządowych z całej Polski. Jej liderem w Wielkopolsce jest Tadeusz Czajka, wójt podpoznańskiej gminy Tarnowo Podgórne, jednej z najbogatszych w całej Polsce. Ruch wspierają także samorządowcy z innej części regionu m.in. prezydent Kalisza Krystian Kinastowski czy burmistrz Jarocina Adam Pawlicki.

Lider Ruchu Tadeusz Czajka podziękował wszystkim kandydatów za podjęcie wyzwania udziału w rywalizacji wyborczej. Deklarował, że na listach są specjaliści w swoich dziedzinach, którzy doskonale znają potrzeby lokalnej społeczności, gdyż są od lat zaangażowani w życie swojego regionu. Ruch od lat zabiega o większe władztwo samorządu i jak największe uzależnienie od partyjnej polityki centralnej.

Podkreślał to także profesor Andrzej Stelmach – Dziekan Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, sympatyk ruchu.  Bezpartyjność w samorządzie zdaniem profesora zapewnia, że dany włodarz bądź radny nie musi realizować konkretnego interesu partyjnego, który czasami może być sprzeczny z interesem mieszkańców danej miejscowości. Dlatego on sam głosuje zwykle w wyborach samorządowych na kandydatów z ruchów oddolnych, mieszkających blisko jego miejsca zamieszkania. Wtedy bowiem jest duża szansa, że interes danego samorządowca będzie zbieżny z Jego interesem mieszkańca.

Liderem listy do Sejmiku w Okręgu 5 jest Urszula Janczar – dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Kaliszu, członkini kaliskiego komitetu rewitalizacji i rady kobiet. Na miejscu drugim znajduje się Grzegorz Fengler z Jarocina, trzecie miejsce zajmuje Marcin Przybył z Odolanowa. Na czwartym miejscu ulokowana została Magdalena Nawrocka – autorka raportu „Średnie miasta, żywe miasta” wydanego przez Fundację Bolesława Pobożnego, wydawcę Latarnika Kaliskiego. Kolejne miejsca zajmują: Grzegorz Machaj z Ostrzeszowa, Sara Ziemkiewicz z Pleszewa , Katarzyna Pisula z Kalisza oraz Michał Błażejewski z powiatu kępińskiego.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze