Bryłka

Kobierzyce lepsze na terenie beniaminka

KPR Gminy Kobierzyce z kolejnym zwycięstwem w ORLEN Superlidze Kobiet. W 12. serii pokonały beniaminka AWS Energa Szczypiorno Kalisz 23:29.

Mecz od początku był bardzo dynamiczny. Kaliszanki szybko wyszły na prowadzenie 3:1, ale w 4. minucie było już 3:3. Dwie minuty później Kobierki prowadziły już 3:5. Wtedy o czas poprosił trener gospodyń Pether Krautmeyer. Porady trenera jednak na niewiele się zdały ponieważ po 10 minutach gry przyjezdne prowadziły trzema bramkami 4:7. Później gra się wyrównała – po kwadransie nadal widniała trzybramkowa przewaga KPR-u 6:9. Z biegiem czasu spotkanie było jeszcze bardziej wyrównane, jednak Kobierzyce utrzymywał bezpieczną trzybramkową przewagę do końca połowy. Po 30 minutach było 13:16.

Brązowe medalistki ubiegłego sezonu bardzo dobrze weszły w drugą część spotkania. Po kwadransie gry prowadziły już siedmioma trafieniami – 16:23. Kaliszanki jednak nie zamierzały się poddawać. Sześć minut później zredukowały przewagę przyjezdnych do pięciu trafień, jednak Kobierki szybko nadrobiły ten czas i już trzy minuty później znów miały siedem trafień przewagi. Obraz spotkania nie zmienił się już do końca. KPR Kobierzyce wygrały ostatecznie 23:29.

Najlepszą zawodniczką AWS Energa Szczypiorno Kalisz została wybrana Katarzyna Pilitowska, natomiast MVP całego spotkania została zawodniczka KPR Gminy Kobierzyce Mariola Wiertelak.

AWS Energa Szczypiorno Kalisz – KPR Gminy Kobierzyce – 23:29 (13:16)

AWS Energa Szczypiorno Kalisz: Falińska, Prudzienica (29%), Kukharchyk (67%) – Pilitowska 7, Konatar 2, Lisewska 1, Stanisławczyk 4, miłek 3, Gliwińska, Wilczek, Kucharska, Kaczmarek 1, Czapracka, Borysławska 5

Kary: 8 minut (Miłek, Gliwińska, Kaczmarek, Czapracka – po 2 minuty)

Karne: 4/5

KPR Gminy Kobierzyce: Kowalczyk (45%), Saltaniuk (50%), Chojnacka (18%) – Drażyk 1, Kocińska, Buklarewicz 4, Janas 3, Wiertelak 6, Kozioł 2, Domagalska, Cygan 5, Despodovska 3, Smolinh 3, Melekestseva 2

Kary: 8 minut (Kocińska, Buklarewicz, Janas, Cygan – po 2 minuty)