Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Kolędy nagrywane w Pałacu w Lewkowie

W dniach 28 i 29 grudnia 2023r. w Sali Balowej Muzeum w Lewkowie jest realizowane nagranie płyty z kolędami w opracowaniu Feliksa Nowowiejskiego.

W nagraniu bierze udział Daria Stachowicz – sopran, która pochodzi właśnie z Lewkowa, a obecnie koncertuje oraz prowadzi działalność pedagogiczną w zakresie nauczania śpiewu oraz Robert Adamczak – pianista, nauczyciel w ostrowskiej Szkole Muzycznej oraz Profesor UAM w Kaliszu.

– Płyta ukaże się na przełomie stycznia i lutego 2024r.  Obok tych znanych nam wszystkim kolęd, znajdzie się na niej też kilka mniej znanych, przepięknych, koncertowych kolęd tego kompozytora. Jest ona realizowana w ramach stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego, które zostało przyznane Darii Stachowicz. Projekt wspiera również Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim oraz firma CamDivision. Wielkie podziękowania w stronę Pani Sylwii Nowickiej, Dyrektor Muzeum w Lewkowie, za udostępnienie tych pięknych przestrzeni pałacowych w celu zrealizowania nagrania – mówi sopranistka Daria Stachowicz.

– Atuty Sali Balowej zwanej także Rotundową są idealne do nagrywania. To dla nas ogromny zaszczyt, że właśnie w Lewkowie jest nagrywana płyta z kolędami i to przez wybitną sopranistkę pochodzącą z Lewkowa. Z przekazów wiemy, że od samego początku powstania tu Pałacu czyli od 1791 roku muzycy byli otaczani szczególnymi względami, a sama muzyka często rozbrzmiewała w tym miejscu. Na czas nagrywania płyty wystawy w Pałacu nie są dostępne dla zwiedzających, nawet zegary muzealne nie były nakręcane, by nic nie zakłócało pracy artystom. Z niecierpliwością oczekujemy na ukazanie się płyty na rynku – dodaje Sylwia Nowicka, dyrektor Muzeum w  Lewkowie.

Daria Stachowicz jest absolwentką Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. W sezonie 2015/16 śpiewała w Chórze Narodowego Forum Muzyki. Jako jedna z czterech reprezentantów z Polski zakwalifikowała się i wzięła udział w 35. Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Hansa Gabora Belvedere w Kapsztadzie w Republice Południowej Afryki, który odbył się w czerwcu 2016 roku. Za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury otrzymała Laur Kultury 2017 starosty ostrowskiego. Jej drugą pasją jest taniec, szczególnie salsa i bachata. Uwielbia sport, zwłaszcza gimnastykę i pływanie. Mogłaby wydać wszystkie swoje oszczędności na podróże. Bardzo lubi eksperymenty kulinarne.

Źródło: Muzeum w Lewkowie

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze