baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Kolejna dostawa nowego sprzętu dla kaliskiego szpitala

Kolejny, ultranowoczesny sprzęt trafił do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu – w czwartek 17 sierpnia dostarczone zostały dwa echokardiografy dla Oddziału Kardiologicznego i Poradni Kardiologicznej.

Przy użyciu echokardiografu można przeprowadzić obrazową diagnostykę struktur serca i dużych naczyń krwionośnych za pomocą ultradźwięków. Badanie to nazywa się potocznie echem serca, a na ekranie monitora uzyskuje się obraz powstający w wyniku odbicia fali ultradźwiękowej od badanych struktur.

Echokardiografia pozwala na ocenę struktur anatomicznych serca, a także ocenę ruchu mięśnia sercowego i zastawek wewnątrzsercowych oraz przepływ krwi w obrębie przedsionków i komór serca, dużych naczyń sercowych (aorta, żyły główne, tętnica i żyły płucne) i naczyń wieńcowych.

Echokardiografy kosztowały prawie 874 tysiące złotych. To kolejna część sprzętowych zakupów z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Całość zakupów z projektu pod nazwą „Dostosowanie infrastruktury i wyposażenia Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu celem zwiększenia dostępności do usług w kontekście pandemii COVID i jej skutków”, warta jest ponad 7 milionów złotych brutto.

Z WRPO kaliski szpital otrzymał 85% tej kwoty, natomiast 10% to dotacja Samorządu Województwa Wielkopolskiego, stanowiąca wkład własny.

Źródło: Szpital Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze