Kolejna obrona pracy doktorskiej w Akademii Kaliskiej
Komisja doktorska jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie jej przyjęcia i skierowała wniosek o nadanie mgr Marcie Kozłowskiej stopnia naukowego doktora.
Tym razem tematem rozprawy był ,,System bezpieczeństwa wymiany informacji organizacji publicznej na przykładzie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczytnikach”. Promotorem mgr Marty Kozłowskiej był prof. Jarosław Wołejszo, recenzentami: prof. Marian Kopczewski, dr. hab. Weronika Jakubczak oraz dr. hab. Jacek Lasota.
Doktorantka uzyskała tytuł licencjata w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie, tytuł magistra w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, po ukończeniu studiów, rozpoczęła pracę w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Brzezinach, a następnie w Szczytnikach. Właśnie tam narodził się pomysł, odnośnie tematu rozprawy i pytanie: w jaki sposób udoskonalić system bezpieczeństwa w organizacji. Pojawił się problem, wymiany informacji pomiędzy klientem, a gminnymi, powiatowymi i wojewódzkimi instytucjami, odpowiadającymi za pomoc społeczną. Moim zdaniem, w tej rozprawie, na szczególną uwagę zasługuje nowatorskie opracowanie koncepcji w jaki sposób powinien funkcjonować system wymiany informacji.
Warto dodać, że doktorantka występowała na konferencjach naukowych w Akademii Kaliskiej, gdzie wymieniała poglądy z innymi uczestnikami na temat funkcjonowania systemu wymiany informacji w organizacjach. Badania zostały przeprowadzone w 142 ośrodkach pomocy społecznej, w sumie analizie zostało poddanych 559 kwestionariuszy ankietowych.
Po prezentacji promotora, głos zabrała mgr Marta Kozłowska, która zaprezentowała koncepcję swojej rozprawy, wraz z wynikami badań. Następnie pytania zadawali recenzenci, a także członkowie komisji doktorskiej. Gdy przyszedł czas na pytania publiczności, głos zabrał rektor Akademii Kaliskiej.
Każda obrona rozprawy doktorskiej, to dla naszej uczelni duże wydarzenie. Miałem nie zadawać pytań, ale przyznam szczerze, że z dużym zainteresowaniem wysłuchałem wszystkich głosów. Ujął mnie również sam temat rozprawy, ponieważ dotyczy problemów małej gminy Szczytniki. W związku z tym uważam, że obserwujemy w tym przypadku duży wkład w rozwój nauki. Właśnie tutaj tkwi najważniejsza wartość pracy – o działalności Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej napisano już wiele. Ale pochylenie się nad małymi ośrodkami, wymaga ogromu pracy. Wiem, jak wiele trzeba zrobić w małych miejscowościach, aby przekonać wszystkich jak ważna jest ochrona informacji.
Gratuluje tej rozprawy doktorskiej, gratuluję jej obrony oraz determinacji. Przypominam, że stopień doktora przyznaje senat uczelni, a najbliższe posiedzenie senatu Akademii Kaliskiej jest zaplanowane na 30. czerwca.
Chciałabym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do obrony tej rozprawy, w szczególności mojemu promotorowi, którym był prof. Jarosław Wołejszo. Nie spodziewałam się, że obrona będzie dla mnie tak dużym wyzwaniem, ale też, że będzie ona prowadzona w tak przyjaznej atmosferze
Źródło: Akademia Kaliska