Kolejna obrona pracy doktorskiej w Akademii Kaliskiej

Komisja doktorska jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie jej przyjęcia i skierowała wniosek o nadanie mgr Marcie Kozłowskiej stopnia naukowego doktora.

Tym razem tematem rozprawy był ,,System bezpieczeństwa wymiany informacji organizacji publicznej na przykładzie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczytnikach”. Promotorem mgr Marty Kozłowskiej był prof. Jarosław Wołejszo, recenzentami: prof. Marian Kopczewski, dr. hab. Weronika Jakubczak oraz dr. hab. Jacek Lasota.

Doktorantka uzyskała tytuł licencjata w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie, tytuł magistra w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, po ukończeniu studiów, rozpoczęła pracę w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Brzezinach, a następnie w Szczytnikach. Właśnie tam narodził się pomysł, odnośnie tematu rozprawy i pytanie: w jaki sposób udoskonalić system bezpieczeństwa w organizacji. Pojawił się problem, wymiany informacji pomiędzy klientem, a gminnymi, powiatowymi i wojewódzkimi instytucjami, odpowiadającymi za pomoc społeczną. Moim zdaniem, w tej rozprawie, na szczególną uwagę zasługuje nowatorskie opracowanie koncepcji w jaki sposób powinien funkcjonować system wymiany informacji.

– mówił promotor, prof. Jarosław Wołejszo

Warto dodać, że doktorantka występowała na konferencjach naukowych w Akademii Kaliskiej, gdzie wymieniała poglądy z innymi uczestnikami na temat funkcjonowania systemu wymiany informacji w organizacjach. Badania zostały przeprowadzone w 142 ośrodkach pomocy społecznej, w sumie analizie zostało poddanych 559 kwestionariuszy ankietowych.

Po prezentacji promotora, głos zabrała mgr Marta Kozłowska, która zaprezentowała koncepcję swojej rozprawy, wraz z wynikami badań. Następnie pytania zadawali recenzenci, a także członkowie komisji doktorskiej. Gdy przyszedł czas na pytania publiczności, głos zabrał rektor Akademii Kaliskiej.

Każda obrona rozprawy doktorskiej, to dla naszej uczelni duże wydarzenie. Miałem nie zadawać pytań, ale przyznam szczerze, że z dużym zainteresowaniem wysłuchałem wszystkich głosów. Ujął mnie również sam temat rozprawy, ponieważ dotyczy problemów małej gminy Szczytniki. W związku z tym uważam, że obserwujemy w tym przypadku duży wkład w rozwój nauki. Właśnie tutaj tkwi najważniejsza wartość pracy – o działalności Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej napisano już wiele. Ale pochylenie się nad małymi ośrodkami, wymaga ogromu pracy. Wiem, jak wiele trzeba zrobić w małych miejscowościach, aby przekonać wszystkich jak ważna jest ochrona informacji.

– stwierdził prof. Andrzej Wojtyła

Gratuluje tej rozprawy doktorskiej, gratuluję jej obrony oraz determinacji. Przypominam, że stopień doktora przyznaje senat uczelni, a najbliższe posiedzenie senatu Akademii Kaliskiej jest zaplanowane na 30. czerwca.

powiedział prof. Jan Posobiec

Chciałabym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do obrony tej rozprawy, w szczególności mojemu promotorowi, którym był prof. Jarosław Wołejszo. Nie spodziewałam się, że obrona będzie dla mnie tak dużym wyzwaniem, ale też, że będzie ona prowadzona w tak przyjaznej atmosferze

– powiedziała szczęśliwa mgr Marta Kozłowska.

Źródło: Akademia Kaliska

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Polityczne trzęsienie ziemi wokół Pawła Bąkowskiego!

1 lipca 2022

Były 5-minutowe przerwy, które zamieniały się w przerwy kilkugodzinne. Były...

czytaj więcej»

Podsumowanie 1 półrocza Dialogów Literackich

1 lipca 2022

W pierwszym półroczu 2022 roku odbyło się 6 spotkań Dyskusyjnego...

czytaj więcej»

“Story on/off” – wystawa Roberta Kuśmirowskiego

1 lipca 2022

W towarzystwie Roberta Kuśmirowskiego twórcy ekspozycji „Story ON/OFF”, oraz wiernej...

czytaj więcej»

Konkurs na projekt logo “CBZC”

1 lipca 2022

W związku z utworzeniem Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości policja ogłosiła...

czytaj więcej»

XV Festiwal Muzyczny Południowej Wielkopolski

1 lipca 2022

Sezon artystyczny 2021/2022 dobiegł końca, ale muzycy Filharmonii Kaliskiej nie...

czytaj więcej»

Medal dla prof. Stefana Kowala

1 lipca 2022

Za wybitne osiągnięcia w nauce, zaangażowanie w działalność dydaktyczną oraz...

czytaj więcej»